Akce školy

 

2020/2021

 

Loučení s 5. třídou

Přejít do fotogalerie Fotogalerii si můžete prohlédnout zde... 

Školní výlet 1. třídy do Pohádkové zahrady

Přejít do fotogalerie Ve středu 23. 6. 2021 jsme se vydali na třídní pěší výlet do Pohádkové zahrady. Všichni jsme se na zvířátka těšili a na výlet jsme se patřičně připravili. V batůžkách jsme neměli jen svačinku pro sebe, ale také pro zvířátka. Nelenili jsme a nesli jsme jim mrkev a jablka.

Děkujeme maminkám, že nám zeleninu a ovoce přibalily.

Naše pěší cesta do Pohádkové zahrady netrvala dlouho. Již když jsme přicházeli k zahradě, přivítal nás kohout svým kokrháním. Rychle jsme si zopakovali zvířecí rodinky, abychom si neudělali v Pohádkové zahradě ostudu.

U branky nás přivítala paní Romana Vojířová a zavedla nás do mongolské jurty, kde jsme si nechali věci. Jurtu jsme museli pořádně zavřít, aby se nám do batůžku předčasně nepodívala koza Lízinka a nekontrolovatelně neposvačila naše zásoby.

Naše třída se rozdělila na dvě skupinky a vyslechli jsme si poutavé vypravování paní průvodkyně a pana průvodce.

V zahradě jsou týraná a opuštěná zvířátka, která byla zachráněná z nevyhovujících podmínek.

U každého zvířete je vždy napsán popisek, jak se do zahrady dostalo.

Mají zde kozy, které se zde volně pohybují. Dále kozlíka Mikeše, který se hned stal miláčkem dětí. Všude chodil s námi a také pozorně poslouchal výklad. Výklad také důležitě sledovala husa labutí, která se jmenovala Máňa. Některé nepozorné děti tahala za kraťasy a žadonila o pozornost.

Viděli jsme zde ovce, prasátko Olivu, berana, poníka, kočky, králíky a morčata. Mohli jsme také pozorovat teprve den stará káčátka. Kachna se o ně pečlivě starala a postrkovala je dál od plotu a od našich zvědavých očí. Podívali jsme se i na papoušky a na hada. Byla to užovka červená. Byla krásně zbarvená. Někteří z nás si ji pohladili a ti statečnější si ji vzali i kolem krku. Některé děti překonaly samy sebe. Seznámili jsme se se želvou ostruhatou, která obývá výběh s morčaty.

Po programu jsme se nasvačili a chvíli jsme si pohráli na průlezkách. Odevzdali jsme přinesené krmivo pro zvířátka, ze kterého měla paní průvodkyně radost. Zvířátka mají pořád hlad. Však jsme si je také mohli nakrmit připravenými mrkvovými a jablečnými kousky.

A pak už nám nezbývalo než se rozloučit se zvířátky a vydat se na zpáteční cestu. Však se ještě někdy do Pohádkové zahrady podíváme!

A protože bylo opravdové letní počasí, zastavili jsme se na zmrzlinu, abychom se trochu zchladili. Pak už zbyla jen chvilka na zastávku na dřevěných průlezkách a museli jsme se vrátit do školy a hlavně do jídelny. Oběd nám po takovém pěkném výletu moc chutnal.

Přinesli jsme si z něho spoustu pěkných zážitků s kamarády a také jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí ze života různých zvířátek. Určitě se za nimi ještě někdy podíváme.

Děkujeme paní vychovatelce Tereze Záhornické a paní asistentce Lence Hrnčířové za pomoc při organizaci a uskutečnění našeho školního výletu.

Fotogalerie je zde...

 

Výlety třetí třídy

Přejít do fotogalerie Článek s fotografiemi si můžete prohlédnout zde... 

V anglicky mluvících zemích s páťáky a vyhlášení WocaBee

Přejít do fotogalerie V měsíci červnu jsme se s páťáky při angličtině loučili výpravami po anglicky mluvících zemích. Učili jsme se o Spojeném Království, Kanadě, Austrálii a Americe. S paní Kocourkovou jsme dětem vyprávěly o zemích, které jsme navštívily. Paní Kocourková děti seznámila s výpravou do Ameriky, ukazovala dětem fotky a sdílela s nimi své zážitky. Já jsem dětem donesla ukázat bumerang, didgeridoo a povyprávěla jsem nad fotografiemi z Austrálie....

Celý článek si můžete přečíst zde....

 

Projektový den "Živá příroda"

Přejít do fotogalerie Článek v formátu prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..). 

Bobování 1. třídy

Přejít do fotogalerie Ve čtvrtek 7. ledna 2021 napadl v Pardubicích sníh. Sněhová nadílka potěšila hlavně děti.

A tak jsme se s prvňáčky rozhodli, že v pátek 8. ledna v rámci Tv vyrazíme bobovat.

Paní učitelka napsala rodičům email, aby si děti přinesly do školy boby nebo lopatu a hlavně aby děti měly teplé oblečení. Naše velké díky patří rodičům, kteří rychle zareagovali a dětem dali vše potřebné.

A přišel vytoužený pátek. Nemohli jsme se dočkat, až přijde třetí vyučovací hodina a my budeme moci vyrazit za zimními radovánkami. Nejdříve jsme si pohráli o velké přestávce na školním hřišti.

A pak už hurá do parku Na Vinici. Objevili jsme vhodný kopec na bobování a jeden odvážlivec vyzkoušel, jestli to bude jezdit. Jezdilo to náramně a tak jsme jeden za druhým sjížděli dolů. Na kopci jsme si ujezdili několik cest, po kterých jsme bobovali. Užili jsme si spoustu legrace a bylo to moc prima. Hodina utekla jako voda a my jsme se museli vrátit zpět do školy. Nyní nám nezbývá než doufat, že v nejbližších dnech a týdnech ještě sníh napadne, abychom si mohli opět užít bobování a další hry na sněhu.

Děkujeme paní vychovatelce, která nám hodně pomohla s oblékáním i se samotným bobováním.

Fotogalerie je zde...

 

Vánoční mini-koncert

Přejít do fotogalerie Článek v formátu prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..).
 

#jsemlaskavec 2020

Přejít do fotogalerie Článek v formátu prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..).
 

ANGLICKÁ KNIHOVNIČKA

Přejít do fotogalerie Je mým velkým potěšením, že vám mohu oznámit, že jsme v naší škole zřídili knihovnu anglických knih. Najdete zde knížky pro dospělé, ale především pro děti. V tuto chvíli máme 55 knížek. Jsou to knihy které jsme s paní učitelkou Kocourkovou věnovaly z domácích knihoven a dále tituly, které jsem získala darem od různých nakladatelství a od bývalého kolegy rodilého mluvčího z USA.

Více než 30 knih jsou tituly zjednodušené četby. To znamená, že v knihách je omezená slovní zásoba pro různé úrovně výuky angličtiny. Máme tedy většinu knih vhodných pro děti. Nyní se snažím získat více knih jednoho titulu, abychom mohly s dětmi číst i při hodinách aj – tím se děti setkají s dalším materiálem a poznají, že se nemusí bát a mohou se pustit do čtení i samy doma. K mnoha titulům máme navíc i nahrávky, takže děti si mohou četbu doma pustit a při tom sledovat text. Zdokonalí se tak i ve výslovnosti.

Knihovnička je umístěna ve 2. třídě, půjčovné je zdarma a první knížky jsou již mezi dětmi.

Mgr. Hana Novotná

 

Projektový den "Pravěk" - 4. třída

Přejít do fotogalerie Článek v formátu prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..).


 

Dopravní hřiště - 4. třída

Přejít do fotogalerie Článek v formátu prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..).


 

Pasování na čtenáře

Přejít do fotogalerie Jsme sice už druháčci, ale „Pasování na čtenáře“, které se tradičně koná na konci první třídy, se uskutečnilo až teprve teď v září 2020. O to víc jsme si to užili – ve škole jsme natrénovali písničky a pohádku O veliké řepě. Přišlo nás podpořit mnoho rodičů. Sál knihovny byl plný. ...

Celý článek si můžete přečíst zde....

 

Zábavná karanténa s WocaBee

Přejít do fotogalerie Učení z domu bylo nakonec i zábavou! O tom jsem se přesvědčila, když jsem sledovala počínání dětí při procvičování slovíček v aplikaci WocaBee. Většina dětí tento způsob učení přivítala s nadšením. Body naskakovaly tak, že jsem se nestačila divit...

Celý článek si můžete přečíst zde....


 

2019/2020

 

Soutěž "Můj skřítek"

Přejít do fotogalerie Žáci 4.třídy se během karantény zapojili do soutěže „Můj skřítek“ od nakladatelství Fraus. Jejich úkolem bylo nakreslit skřítka dle vlastní fantazie a v anglickém jazyce tohoto skřítka popsat....

Celý článek si můžete přečíst zde....


 

Kreslíme a malujeme s festivalem 2020

Přejít do fotogalerie V období před karanténou děti malovaly obrázky do soutěže „Kreslíme a malujeme s festivalem 2020“ na téma tanec. Tuto soutěž vyhlásil The international festival jazz dance open 2020 společně s Krajskou Knihovnou Pardubice...

Celý článek si můžete přečíst zde....

 

Pátá třída v rámci domácího vyučování

Přejít do fotogalerie Článek v formátu prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..). 

Bruslení druhá třída

Přejít do fotogalerie Článek z akce druháků si můžete přečíst zde... 

Jak 1. třída vařila dort……. Totiž svačinu!

Přejít do fotogalerie V úterý 03.03.2020 jsme se rozhodli, že ušetříme maminkám a tatínkům práci s přípravou svačiny a uvaříme si sami. Nejdříve jsme si povídali o zdravých a nezdravých potravinách, kdy a kolikrát denně jíme a co všechno má obsahovat jídlo během dne.

Udělali jsme si skupinky, upravili stoly a začali chystat „hostinu“. Na talířcích se postupně začaly objevovat všechny možné slané i sladké dobroty. Než jsme začali ochutnávat, prostřeli jsme ubrousky a uvařili si čaj. Pak jsme se pustili do hodování. Moc nám všem chutnalo!...

Celý článek si můžete přečíst zde....

 

Beseda s ilustrátorem – Krajská knihovna Pardubice

Přejít do fotogalerie V únoru 1. třída navštívila besedu v Krajské knihovně na Pernštýnském náměstí v Pardubicích s ilustrátorem dětských knížek panem Jiřím Fixlem.

Před besedou jsme si ve škole prohlíželi obrázky pana Fixla v různých knížkách. Například jsme hledali v Encyklopedii Jiřího Žáčka nebo jsme četli úryvky z knihy Bylo nás pět od Karla Poláčka. Vždy jsme texty spojovali s danými obrázky. Pak jsme zkoušeli namalovat k textu obrázek my sami...

Celý článek v formátu prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..).

 

Zimní pobyt na Jurášce

Přejít do fotogalerie Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

 

Prvňáčci v pohybu s FAČR

Přejít do fotogalerie Na páteční hodinu tělesné výchovy k nám přijel grassroots trenér mládeže. Projekt Škola v pohybu slibuje nevšední hodinu tělocviku. Na naše vlastní propocená trika poznali, že to tak opravdu je. Nabízíme alespoň krátkou ochutnávku z hodiny, která se nám líbila. Děkujeme taťkovi Jáchyma, že nám hodinu zprostředkoval...

Celý článek v formátu prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..).

 

Dělám, děláš, děláme…. aneb pracovní vyučování ve 4. třídě

Přejít do fotogalerie Letos byl krásný podzim, proto jsme trávili všechen čas na školním pozemku. Zazimovali jsme záhonek a pomáhali s úklidem spadaného listí. Občas jsme měli pocit, že nám snad listí na zahradu ještě někdo nosí, ale nakonec se nám povedlo uklidit téměř všechno. Když se počasí zhoršilo, začali jsme vyrábět. V hodinách zkoušíme různé materiály a postupy. Někdy dětem postupně ukazuji, jak na to, někdy musí samy podle návodu vytvořit danou věc...

Celý článek v formátu prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..).

 

Tři králové chodili i v naší škole…

Přejít do fotogalerie Žáci 5. třídy naší školy nacvičili představení na téma „Tři králové“. Přípravu nikdo nepodcenil. Hezké kostýmy, pečlivě připravený scénář, zpěv i hra na flétnu – to vše ocenili žáci našich tříd, kam divadelníci přišli. Tradiční nápis na dveřích nás bude provázet celým rokem 2020...

Celý článek si můžete přečíst zde...


 

Vánoční posezení s rodiči - pátá třída

Přejít do fotogalerie Článek v formátu prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..). 

Hvězdárna a planetárium Hradec Králové

Přejít do fotogalerie Článek v formátu prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..). 

Návštěva knihovny – začínající čtenáři

Přejít do fotogalerie Před Vánoci jsme se vypravili na první setkání do Krajské knihovny v Pardubicích na Perštýnském náměstí. V oddělení pro děti nás uvítaly paní knihovnice, které se nám po celou dobu věnovaly. Ukázaly nám, co všechno v dětském oddělení můžeme najít. Vysvětlily nám, jak se máme v knihovně chovat a co není dovoleno. Poté nám představily různé typy knih pro děti. (mnohé z nich jsme sami poznali) Následně jsme si sami mohli celé oddělení prozkoumat....

Celý článek si můžete přečíst zde...

 

Vánoční besídka 1. třídy

Přejít do fotogalerie Na konci prosince jsme si připravili pro naše maminky, tatínky, babičky, dědečky a sourozence vánoční besídku. Na úvod si široké obecenstvo vyslechlo pásmo básniček, poté jsme zazpívali anglickou koledu. A aby i publikum „přiložilo ruku k dílu“, zazpívali s námi společně české vánoční koledy. V družině vyrobená vánoční přáníčka jistě potěšila.....

Celý článek si můžete přečíst zde...

 

Prvňáčci - vánoční výlet na Potštejn

Přejít do fotogalerie 5.12.2019 jsme společně s 2. a 3. třídou vyrazili na výlet na zámek Potštejn. Hned po příjezdu jsme byli rozděleni do menších skupinek. Během celého dne jsme absolvovali netradiční prohlídku zámku, během které jsme se dozvěděli vše o narození Ježíška, ochutnali jsme zámecké dobroty a nakoupili drobné vánoční dekorace. Výletem jsme se příjemně vánočně naladili....

Celý článek si můžete přečíst zde...

 

Vánoční program v Ekocentru Paleta - třeťáci

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..). 

Mikulášská besídka

Přejít do fotogalerie Dne 16. 12. se v divadle VČD na malé scéně uskutečnila mikulášská besídka pro žáky naší školy. Besídku zahájili žáci dramatického kroužku, kteří zahráli pohádku Soví princezny.

Pohádka nás zanesla do království královny Rudolfíny I., která měla tři dcery. Všechny způsobně vychovávala jejich vychovatelka Karolína. Dvě starší princezny Blanka a Lenka se měly vdávat za krále Bořivoje a Emanuela. Ale do vdavek se jim vůbec nechtělo. Králům se to nelíbilo, a tak šli požádat o pomoc kouzelnici....

Celý článek si můžete přečíst zde...

 

Vánoční výlet druháčků na zámek Potštejn

Přejít do fotogalerie Ve čtvrtek 5. prosince jsme vyrazili na výlet na zámek Potštejn. Čekalo nás tam pohádkové putování za Ježíškem do Betléma.

Nejprve jsme nahlédli do vánočně vyzdobené světničky, kde nám maminka, tatínek a jejich dcerka Barunka vyprávěli o vánočních zvycích. V noci se Barunce zjevil anděl a nabídl jí, že s ním může jít do Betléma pozdravit narozeného Ježíška. Barunka z toho měla velkou radost a my jsme se připojili a putovali s nimi. Anděl nás vedl na dlouhé cestě. Zastavili jsme se u pastýře, pak jsme potkali tři krále, kteří nesli své dary novému narozenému králi. Nakonec jsme došli do Betléma, kde se na nás z jesliček usmíval Ježíšek.

Moc se nám také líbila zámecká cukrárna, kde jsme se občerstvili. Byl to hezký výlet.

Celý článek si můžete přečíst zde...

 

NEBE, PEKLO……. MIKULÁŠ!

Přejít do fotogalerie V pátek 6. prosince se naší školou prohnali čerti! Aby to ale bylo vyvážené, následovala je i andělská formace v čele s Mikulášem. Pekelňata z páté třídy jednotlivě navštívila všechny ročníky. Děti Mikuláši zazpívaly a zarecitovaly a následně byly po zásluze odměněny. V každé třídě se našlo pár rarášků zralých na peklo, čerti si je dokonce i naložili do pytle, ale vždy zasáhly hodné paní učitelky, a tak nedošlo k žádným ztrátám. Děti si akci moc užily a naplno tak začala vánoční atmosféra ve škole!

Celý článek si můžete přečíst zde...

 

SO-KO-LI!

Přejít do fotogalerie V úterý 10. prosince se v Enteria aréně konal „School Match“ ve florbale extraligových týmů Sokoli Pardubice a FBC Liberec. Vzhledem k řadě prohraných utkání bylo vítězství v tomto zápase pro pardubický tým klíčové. Otázkou bylo, zda ho téměř 5000 diváků dovede takzvaně nakopnout. A stalo se! Vítězství 5:3 potěšilo všechny přítomné!

Děti se na zápas velmi těšily. Čtvrťáci za pomoci paní učitelky Jubánkové a paní Swajczevské připravili krásný transparent. Kdo mohl, navlékl dres Sokolů, a už jsme vyrazili připraveným autobusem k aréně. Zde jsme se zařadili mezi školy podporující sportovního ducha a odebrali jsme se do předem určených sektorů ke sledování zápasu. Děti měly na sedadlech připravena fandítka a kartičky hráčů, které je moc potěšily. Ačkoliv byli mnozí na zápase florbalu poprvé, atmosféra je rychle vtáhla a rychlá hra plná emocí a obratů zaměstnala jejich pozornost na celé dvě hodiny. Přestávky vyplnily soutěže – v té o nejlepší transparent jsme sice nevyhráli, ale v našich očích byl stejně nejkrásnější...

Celý článek s fotografiemi si můžete přečíst zde...

 

Martinská slavnost

Přejít do fotogalerie Na začátku listopadu se začali učitelé s žáčky připravovat na Martinskou slavnost. Učili jsme se zpívat martinské písničky, abychom mohli přivítat Martina na Bílém koni. Písničky doprovodili žáci z páté třídy hrou na flétnu, ozvučná dřívka a činely. Pan ředitel děti doprovodil hrou na kytaru. Děti si donesly vlastní lampionek nebo lucerničku se svíčkou. Lampiony nám posvítily na cestu do parku na Vinici...

Celý článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..).

 

Pardubické štěbetání

Přejít do fotogalerie Dne 21. listopadu se uskutečnilo další kolo 9. ročníku soutěžní přehlídky pro malé zpěváčky „Pardubické štěbetání“. Naši školu reprezentovalo celkem 5 zpěvaček a 1 zpěvák. Každý si připravil dvě české písně. Nejlepšího výsledku dosáhla Nikolka Ludvíková s písněmi Okolo Frýdku cestička a Starosti s muzikou. Nikolka obsadila v celkovém hodnocení krásné 2. místo. Ostatní děti předvedly také krásné výkony a získaly diplom za účast. Děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Fotogalerie je zde...

 

Třeťáci v Ekocentru Paleta

Přejít do fotogalerie Dne 11. listopadu třeťáci navštívili Ekocentrum Paleta v Pardubicích. Tentokrát byl pro nás připravený program „Třídění odpadů“. Po úvodním seznámení nás čekala hra s názvem „Město“. Ve dvojčlenných a tříčlenných skupinách jsme museli čelit problémům týkajících se odpadků v domácnosti, nesprávnému třídění a svozu i budování skládek za městem. Společně jsme hledali řešení, jak udržet město čisté. Na závěr jsme si zopakovali zásady správného třídění odpadů a dozvěděli jsme se zajímavé informace ohledně jeho zpracování. V Ekocentru se nám velmi líbilo. Už se těšíme na další návštěvu, která nás čeká v prosinci.

Fotogalerie je zde...

 

Století páry - páťáci zkoumají parní stroj

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..). 

Halloween

Přejít do fotogalerie Ve čtvrtek 31.října jsme s dětmi z 1. a 3.třídy oslavili Halloween. Po příjemných podzimních prázdninách jsme si oblékli krásné kostýmy, pomalovali se strašidelnými obrázky a naladili se svátečně. Nejprve jsme si povídali o českém svátku „Památka zesnulých“. Poté jsme si řekli, kde se slaví Halloween a co se při něm všechno může dít....

Celý článek si můžete přečíst zde...

 

Vyhodnocení - 1. kolo orientačního běhu

Přejít do fotogalerie Dne 9. 10. 2019 proběhlo v lese na Studánce 1. kolo jubilejního XXXXX. ročníku LIGY ŠKOL v orientačním běhu. Závodu se zúčastnilo celkem 156 žáků z 12 škol. I přes nepříznivé počasí se za naši školu zúčastnilo celkem 19 žáků ve dvou věkových kategoriích D10, H10 a H12. Nejlepších výsledků dosáhly v kategorii dívek D10 Hana Fenclová (1. místo), Nela Kindlová (8. místo) a Nikola Němcová (9. místo). Mezi chlapci se stali nejlepšími běžci v kategorii H10 Filip Hemerka (3. místo), Tomáš Holeček (7. místo) a David Němec (9. místo). V celkovém hodnocení se naše škola umístila na krásném 6. místě. Všem zúčastněným děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Foto je zde... a zde...

 

Pardubické štěBETÁní 2019 (školní kolo)

Přejít do fotogalerie Dne 17. 10. 2019 se uskutečnilo školní kolo pěvecké soutěže „Pardubické štěBETÁní“. Školního kola se zúčastnilo celkem 70 zpěváků a zpěvaček z 1. - 3. ročníku. Všechny děti se zodpovědně připravily a krásně zazpívaly mnoho lidových i umělých písní. Do finálového kola postoupilo celkem 9 žáků. Absolutní vítězkou školního kola se stala Amálie Rokytová s písní „Vzhůru na palubu“. Na dalších postupových místech do 9. ročníku soutěžní přehlídky v sólovém zpěvu pro malé školáky „Pardubické štěBETÁní“ se umístili Kateřina Pištorová, Aneta Mikanová, Nikola Ludvíková, Kristýna Halbichová a Filip Polanecký. Všem postupujícím přejeme hodně štěstí v dalším pěveckém klání, které se uskuteční 21. listopadu 2019 v DDM BETA Pardubice.

Fotogalerie je zde...

 

Návštěva v knihovně

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..). 

Zlatá přilba

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..).

 

Vaření v páté třídě

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..). 

Dopravni hřiště - 4. třída

Přejít do fotogalerie Letos proběhlo pro čtvrťáky první cvičení na dopravním hřišti. Náš dopravní učitel nám nic neodpustil. A jezdit přesně podle předpisů není vůbec jednoduché. Ale protože si už uvědomujeme, že znalost dopravních předpisů je důležitá, moc jsme se snažili. Správně vjet na kruhový objezd, správně ukazovat při odbočování, sledovat dopravní značky a ostatní účastníky silničního provozu. To nebylo jen takové bezstarostné ježdění na kole. Naštěstí semafory fungovaly, protože jízda podle pokynů strážníka by mohla skončit karambolem....

Celý článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..).

 

Ekocentrum - Do pravěku

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..). 

2018/2019

 

Ekocentrum Robinsoni

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..). 

Výlet čtvrťáků na Kunětickou Horu

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..). 

Pobyt v přírodě - Juráška - 5. třída

Přejít do fotogalerie Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek 

Pobyt v přírodě - Oucmanice - 3. třída

Přejít do fotogalerie Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

Pátek 

Výlet druháků do Častolovic

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..). 

Výlet prvňáčků do Častolovic

Přejít do fotogalerie Blíží se námkonec našeho prvního školního roku a nastala doba výletů. I naše třída se vypravila na výlet do Častolovic. Všichni jsme se na výlet těšili. Prohlédli jsme si krásné interiéry zámku a také jeho okolí. Dozvěděli jsme se hodně zajímavého o zámku a jeho majitelce, a také to, že je na zámku strašidlo. Straší zde Černá paní. Navštívili jsme zdejší zookoutek, kde jsme si mohli krmit a hladit zvířátka. Prošli jsme se parkem s oborou jelenů a nakonec si zahráli na hřišti. Moc se nám tady líbilo....

Celý článek si můžete přečíst zde...

 

Atletická olympiáda

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..). 

Den dětí

Přejít do fotogalerie Den dětí jsme 31. 5. 2019 oslavili na školní zahradě. Letos děti plnily úkoly ve sportovních disciplínách, některé byly zcela nové. Odpoledne jsme za hojné účasti rodičů zapálili oheň a opékali buřty...

Celý článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..).

 

Sportovní úspěchy našich žáků

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..).

O sportovních úspěších vyšel článek i v Zpravodaji Pardubiček, znění je zde...
 

Pobyt v přírodě - 2. třída

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..). 

Pobyt v přírodě (2. třída)

Přejít do fotogalerie Autobusem jsme vyjeli,
těžké kufry nosili,
čekala nás dobrá krmě,
ke hřišti to bylo strmě.

Klacíčky jsme pohledali,
domečky jsme vystavěli,
kdo dnes večer první usne,
zítra za odměnu bonbón smlsne.

Foto je zde... a zde...

 

McDonald's CUP

Přejít do fotogalerie Na začátku května se nadějní fotbalisté z naší školy zúčastnili McDonald's CUPu. Nálada před utkáními byla výborná...

Celý článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..). 

Baroko pro oko - čtvrťáci v divadle

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..).


 

Beseda s paní spisovatelkou Světlanou Glaserovou - Trosečník sibiřský ve čtvrté třídě

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..).


 

Vítání jara

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..).


 

Čtvrťáci v Ekocentru Paleta - jak to vidí nevidomí

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..).


 

Masopustní průvod

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..).


 

Zimní pobyt na Jurášce

Přejít do fotogalerie Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

 

Druháci v Ekocentru Paleta

Přejít do fotogalerie Ve středu 6. 3. 2019 jsme se opět vydali společně do Ekocentra Paleta v Pardubicích. Tentokrát nás čekal výukový program s názvem „Domácí zvířátka“.

Na začátek nás čekalo společné seznámení s paní lektorkou a rozhovor o našich domácích mazlíčcích. Následně jsme se seznámili s jednotlivými zvířátky, např. s potkanem, laboratorními myškami, leguánem, zakrslým králíkem Čertíkem, agamou nebo činčilou. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací o jejich životě, potravě i chovu. Na závěr jsme se mohli s některými zvířátky osobně seznámit, mohli jsme si je vzít do vlastních rukou nebo si je alespoň pohladit.

Z návštěvy Ekocentra jsme si odnesli mnoho zajímavých informací a zážitků.

Fotogalerie je zde...

 

Čtvrťáci v ekocentru - pavouci

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..).


 

Čtvrťáci v knihovně - co jsme nevěděli o Astrid Lindgrenové

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..).

 

Bruslení v Zimním sportovním parku

Přejít do fotogalerie Dne 22. 2. 2019 se naši žáci a žákyně 1., 2. a 3. třídy zúčastnili v Zimním sportovním parku Nadace pro rozvoj města Pardubic sportovního víceboje. Naši školu reprezentovala dvě desetičlenná družstva. První družstvo bylo složené z žáků 1. a 2. třídy. Druhé družstvo tvořili žáci a žákyně 3. třídy. Na dráze postavené na kluzišti čekal na závodníky slalom mezi kužely, střelba na bránu nebo jízda pozadu. Všichni závodníci dráhu úspěšně projeli. Neodradilo je ani nepříznivé počasí. Za účast v závodu všichni získali medaili. Celkové vyhodnocení víceboje proběhne 26. 2. 2019. Děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy.

Fotogalerie je zde...

 

Tříkrálová slavnost

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..). 

Program agentury Pernštejni

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..). 

Tajný novoroční výlet

Přejít do fotogalerie Před Vánoci jsme se dozvěděli o plánu naší paní učitelky uspořádat tajný výlet. Byli jsme moc zvědaví, ale paní učitelka, ani paní asistentka neprozradily nic...

Celý článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..).

 

Čtvrťáci v knihovně

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..). 

Mikulášská besídka

Přejít do fotogalerie Dne 10.12. se v divadle Exil uskutečnila mikulášská besídka pro žáky naší školy. Besídku zahájili žáci dramatickéh o kroužku, kteří zahráli pohádku O rozpustilé princezně Ance.

Pohádka nás zanesla do království, kde měli královští rodiče velké starosti se svojí dcerkou princeznou Ankou. Místo, aby se způsobně chovala, jak se na královskou dceru sluší, prala se s kluky a chodila krást k Vondrům jablka. Královna jí to zakázala a mu sela doma vyšívat. To ji nebavilo. Její kamarádky jí poradily, aby nějak rodiče vystrašila...

Více si můžete přečíst zde...

 

Drátkování

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..). 

Mikuláš 2018

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..). 

Pardubické štěbetání

Přejít do fotogalerie Ve středu 26. listopadu se uskutečnil již 8 . ročník soutěžní přehlídky pro malé zpěváčky Pardubické štěBETÁní v DDM BETA v Pardubicích na Olšinkách . Přehlídky se zúčastnilo 5 žáčků z naší školy . Děti zpívaly dvě oblíbené písničky. Naši malí zpěváčci školu nezklamali...

Více si můžete přečíst zde...


 

Třeťáci v ekocentru

Přejít do fotogalerie Ve čtvrtek jsme navštívili ekocentrum, čekal na nás program Jeden za všechny, všichni za jednoho. Vyzkoušeli jsme si hry zaměřené na spolupráci a přátelství. Například jsme si zahráli na Medvěda a vlky, Polštářovou – vybrat si jen jednoho kamaráda bylo velmi obtížné nebo týmová hra se stlačováním palců . Zjistili jsme, že je dobré si předem dohodnout pravidla. Museli jsme se navzájem respektovat, což mnohdy nebylo úplně jednoduché a bylo nutné si naslouchat a nesnažit se být za každou cenu první...

Více si můžete přečíst zde...

 

Martinská slavnost

Přejít do fotogalerie Na začátku listopadu jsme se začali připravovat na Martinskou slavnost. Učili jsme se zpívat martinské písničky, abychom mohli přivítat Martina na Bílém koni. Písničky doprovodili čtvrťáci hrou na flétnu, ozvučná dřívka, triangl a rolničky. Pan ředitel děti doprovodil hrou na kytaru. Děti si donesly vlastní lampionek, některé byly vlastnoručně vyrobené. Lampiony nám svítily na cestu do parku na Vinici...

Více si můžete přečíst zde...

 

Jeden za všechny

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..). 

Podzim v parku

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..). 

Vyhodnocení - 1. a 2. kolo orientačního běhu

Přejít do fotogalerie Ve dnech 19. 9. a 3. 10. 2018 proběhlo v lese na Slovanech a v lese Studánka 1. a 2. kolo ligy základních škol v orientačním běhu. Za naši školu se zúčastnilo celkem 14 žáků ve dvou věkových kategoriích. Nejlepších výsledků dosáhly v kategoriích dívek Hana Fenclová (4. místo), Aneta Pozdníková (5. místo) a Markéta Jiráčková (8. místo). Mezi chlapci se stali nejlepšími běžci Jan Cach (7. místo), Filip Hemerka (10. místo) a Tomáš Műller (13. místo). Všem zúčastněným děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Foto účastníků naleznete zde... 

Vyhodnocení sběru starého papíru

Přejít do fotogalerie Ve dnech 17. 10. – 19. 10. probíhala na naší škole akce „Sběr starého papíru.“ Zúčastnili se jí žáci 1. – 5. třídy. Nasbíralo se celkem 2 921 kg starého papíru. Největší radost měli ze svého vítězství naši třeťáci...

Více naleznete zde... 

Druháci v Ekocentru Paleta

Přejít do fotogalerie V úterý dne 2. října jsme se s druháčky opět navštívili Ekocentrum Paleta v Pardubicích. Tentokrát nás čekal výukový program s názvem „Jeden za všechny, všichni za jednoho“. Zahráli jsme si několik zajímavých her zaměřených na spolupráci, pochopení jeden druhého a přátelství. Společně jsme pantomimou předváděli podzimní činnosti, tahali jsme společně za jeden provaz, vyzkoušeli jsme si chůzi po lanové lávce. Na závěr jsme si zahráli hru ve dvojicích na jeřábníky, jeřábnice a jeřáby. Už se všichni těšíme na příští návštěvu Ekocentra.

Fotogalerie je zde...

 

2017/2018

 

Čtvrťáci na dopravním hřišti

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..). 

Atletická olympiáda

Přejít do fotogalerie 18.06.2018 se děti z celé naší školy sešly na hřišti u Sokolovny, aby poměřily svoje síly v několika disciplínách. Všichni závodníci si sami vyrobili kartičku k zaznamenávání sportovních výkonů. A klání mohlo začít ...

Celý článek v formě prezentace si můžete přečíst zde... (v formátu pdf je zde..).

 

Školní výlet Žleby

Přejít do fotogalerie V červnu 2018 první a třetí třída jela na výlet do obory v zámeckém parku Žleby, která je proslulá unikátním chovem bílých jelenů. Viděli jsme stádečko laní s jelenem osmnácterákem a mnoho dalších druhů zvěře, např. divoká prasata, muflony, daňky, volavky, čápy, husy. Děti si zblízka prohlédly dravce a sovy sedící na posedech přímou cesty . Ukázka výcviku těchto dravců byla doplněna výkladem o jejich životě a nejzajímavějších vlastnostech. Těsně nad hlavami nám létal sup, orel stepní, orel mořský, orel bělohlavý, luňák nebo naše největší sova výr velký...

Celý článek ve formě prezentace si můžete přečíst zde.. (ve formátu pdf je zde..).

 

Pasování na čtenáře

Přejít do fotogalerie Rok uběhl jako voda a z našich malých školáků se stali velcí čtenáři. Slavnostní pasování na čtenáře proběhlo 7. června 2018 v Krajské knihovně v Pardubicích. Děti i jejich rodiče přivítala paní knihovnice a pan král Vendelín VIII. v dobových kostýmech. Děti si připravily pro pana krále i rodiče krátké vystoupení plné písniček a básniček o zvířátkách. Poté je pan král slavnostně pasoval na čtenáře. Děti dostaly na památku od pana krále knihu „Bráchova bota“ od Evelíny Koubové a kartičku do knihovny.

Děkujeme paní knihovnici, panu králi i rodičům za podporu a úžasnou atmosféru.

Fotogalerie je zde...

 

Den dětí

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde.. (v formátu pdf je zde..). 

Netradiční hudební výchova

Přejít do fotogalerie 29.05.2018 jsme měli ve 3. třídě vzácného hosta – Martinu Čechovou, flétnistku Komorní filharmonie Pardubice. Děti se změnily v zuřivé reportéry a zpovídaly p. Čechovou. Poté se díky správné instruktáži naučily správně dýchat a nakonec si ještě s p. Čechovou pěkně zamuzicírovaly...

Celý článek si můžete přečíst zde...

 

Škola v přírodě Zderaz - 3. třída

Přejít do fotogalerie Článek v formě prezentace si můžete přečíst zde.. (v formátu pdf je zde..). 

Škola v přírodě Seč

Přejít do fotogalerie Pondělí 1, 2, 3

Úterý

Středa 1, 2

Čtvrtek

 

Škola v přírodě Milovy

Přejít do fotogalerie Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

 

Vyhodnocení sběru starého papíru

Přejít do fotogalerie Ve dnech 21. 3. – 23. 3. probíhala na naší škole akce „Sběr starého papíru.“ Zúčastnili se jí žáci 1. – 5. třídy. Nasbíralo se celkem 2 939 kg starého papíru...

Více naleznete zde... 

Čteme s Beksou

Přejít do fotogalerie V pátek 06.04.2018 jsme navštívili Krajskou knihovnu v Pardubicích na Perštýnském náměstí. V knihovně nás přivítala vedoucí dětského oddělení Mgr. Jitka Kyclová a představila nám kapitána pardubického basketbalového týmu Radka Nečase a PR manažera Reného Pešku. Nejprve jsme si povídali s Radkem Nečasem a paní Kyclovou, co nás baví a jaké máme koníčky. A pak už jsme se vrhli na knížky...

Celý článek ve formě prezentace si můžete přečíst zde.. (ve formátu pdf je zde..).

 

Jarní návštěva prvňáčků v Ekocentru Paleta

Přejít do fotogalerie Dne 20.3. jsme se s prvňáčky opět vydali na návštěvu do Ekocentra Paleta v Pardubicích. Tentokrát nás čekal program s názvem „Jaro“.

Společně jsme si povídali o proměnách přírody na jaře a hráli pantomimickou hru. Na zahradě jsme hledali jarní skřítky, viděli jsme sněhobílé bledule i kvetoucí vrbu jívu. Měli jsme také možnost spatřit hnízdo ptáčků. Na závěr jsme si ve skupinách zasadili různé jarní bylinky a ochutnali výborný kopřivový čaj, který nás zahřál před cestou zpět do školy.

Fotogalerie je zde...

 

Takhle bruslí ZŠ Pardubičky…

Přejít do fotogalerie 1.3.2018 jsme měli velké štěstí a ledová plocha v pardubické aréně byla pouze pro nás. 16 žáků ze 3., 4. třídy a 3 dospělí si užili hodinu bruslení, hokeje a ledových her. Děkujeme moc maminkám a tatínkům, kteří přišli šněrovat brusle!!...

Celý článek si můžete přečíst zde...

 

Zimní pobyt na Jurášce

Přejít do fotogalerie Pondělí - prezentace, pdf

Úterý - prezentace, pdf

Středa - prezentace, pdf

Čtvrtek - prezentace, pdf

 

Ukončení plaveckého výcviku

Přejít do fotogalerie Po deseti absolvovaných lekcích přišel 5. únor a závěr letošního kurzu plavání. Děti se na tento den velice těšily, protože je čekala návštěva aquaparku. Po počátečním rozplavání se s radostí vrhly do vln divoké řeky, bublin vířivky a jízdy na tobogánu. Po asi hodinovém dovádění na různých vodních atrakcích nastalo vyhlášení a ocenění nejlepších plavců...

Celý článek si můžete přečíst zde...

 

Prvňáčci A Druháčci Na Bruslení

Přejít do fotogalerie Každý týden ve čtvrtek jezdíme ráno autobusem na zimní stadion bruslit. Jsme vybaveni přilbou, bruslemi, sladkou dobrůtkou, mincemi do automatu a především dobrou náladou. Naše zimní hodina tělesné výchovy se nám moc líbí, prvňáčci si vyzkoušeli led poprvé, ale my druháci jsme už zkušení bruslaři a jen si zdokonalujeme bruslařské umění. S obouváním bruslí nám ještě chodí pomáhat rodiče a prarodiče, tkaničky jsou moc dlouhé a naše ruce zatím moc krátké, za to jim patří velký dík. Cestou zpátky do školy si povídáme, co se nám povedlo ...

Celý článek si můžete přečíst zde...

 

Prvňáčci v knihovně

Přejít do fotogalerie V pátek 19. ledna 2018 jsme s prvňáčky v rámci projektu Pasování na čtenáře navštívili dětské oddělení v Krajské knihovně v Pardubicích. Na úvod nás paní knihovnice seznámila s pravidly, která musíme v knihovně dodržovat. Řekla nám i mnoho důležitých informací o půjčování knih a časopisů. Už víme, jaké knihy v knihovně najdeme, jak si je můžeme vypůjčit i jak se máme ke knihám chovat. Na závěr jsme si mohli knížky prohlédnout a s dopomocí i kousek přečíst. Návštěva knihovny se nám moc líbila. Už teď se těšíme na únor, kdy nás čeká beseda s paní spisovatelkou a ilustrátorkou Markétou Vydrovou.

Fotogalerie je zde...

 

První a druhá třída v divadle

Přejít do fotogalerie Prvňáčci a druháčci navštívili společně veselé pohádkové představení, se kterým přijelo do Pardubic divadlo Radost z Brna. Původní animované pohádky Jája a Pája určitě všechny děti znají z televizní obrazovky. Příběhy dvou veselých kluků Jáji a Páji a jejich dědy, vysloužilého námořníka Lebedy, mají rádi malí i velcí diváci....

Celý článek si můžete přečíst zde...

 

Jak se žilo na zámku Slatiňany

Přejít do fotogalerie Adventní čas jsme si zkrátili výletem na zámek ve Slatiňanech. Společně jsme se vypravili na zámek do doby, kdy jej obývala knížecí rodina a její zaměstnanci. Zábavnou a poutavou formou jsme se dozvěděli, co museli umět malí princové a princezny nebo jakou práci vykonávali ředitel panství, správce sbírek či komorná, jak trávila volné chvíle paní kněžna a čemu se s oblibou věnoval zámecký pán. Prohlédli jsme si slavnostně vyzdobené interiéry zámku připravené na vánoční čas. ...

Celý článek si můžete přečíst zde...

 

Dílničky ve druhé třídě

Přejít do fotogalerie Závěr kalendářního roku je spojen s adventem, vánočními přípravami a čekáním na Ježíška. Aby nám čekání rychleji uteklo, uskutečnily se ve druhé třídě tvůrčí dílničky. Vyrobili jsme si společně vánoční přáníčko, pečlivě napsali vánoční přání, ochutnali jsme vánočku a cukroví, zazpívali si koledy a pohráli si...

Celý článek si můžete přečíst zde...

 

Vánoční florbalový turnaj

Přejít do fotogalerie Celý článek ve formě prezentace si můžete přečíst zde.. (ve formátu pdf je zde..).

 

Plavecký výcvik

Přejít do fotogalerie Celý článek ve formě prezentace si můžete přečíst zde.. (ve formátu pdf je zde..).

 

Mikulášská besídka

Přejít do fotogalerie Dne 13. 12. se v divadle Exil uskutečnila mikulášská besídka pro žáky naší školy. Besídku zahájili žáci dramatického kroužku, kteří zahráli Čertovskou pohádku.

Dostali jsme se do pekla plného čertů a malých čertíků, kterým vládl Luciper. Čert Belzebub dostal za úkol přinést do pekla lakomce Hrabala, ale protože špatně viděl, přehmátl se a místo Hrabala přinesl do pekla hodného Honzu. Aby se dostal z pekla ven, musel ho někdo vysvobodit...

Celý článek si můžete přečíst zde...

 

Mikuláš

Přejít do fotogalerie Tento den přichází za dětmi Mikuláš, anděl a čerti. Děti dostanou od Mikuláše a anděla nadílku a pochvalu, že byly hodné. Čerti naopak zlobivé děti postraší, pokárají a domluví jim, aby se polepšily. Je to taková naše tradice...

Celý článek si můžete přečíst zde...

 

Vyhodnocení sběru starého papíru

Přejít do fotogalerie Ve dnech 18. 10. – 20. 10. probíhala na naší škole akce „Sběr starého papíru.“ Zúčastnili se jí žáci 1. – 5. třídy. Nasbíralo se celkem 3018 kg starého papíru. Největší radost měli ze svého vítězství naši čtvrťáci...

Více naleznete zde... 

Prvňáčci v Ekocentru Paleta

Přejít do fotogalerie Dne 25. 10. 2017 prvňáčci navštívili Ekocentrum Paleta a zúčastnili se výukového programu na téma „Podzim“.

Společně jsme pozorovali změny, ke kterým v přírodě na podzim dochází. Naučili jsme se rozeznávat podzimní plody (např. šípek, oříšky, šišky apod.) a dozvěděli jsme se, jak se zvířátka chystají na zimu. Na cestu zpět do školy jsme se posilnili dobrým čajem a bramborami opečenými v popelu. Moc nám všem chutnalo!

Fotogalerie je zde...

 

Vítání prvňáčků

Přejít do fotogalerie V pondělí 4. 9. 2017 na ZŠ Pardubice – Pardubičky odstartoval nový školní rok. Prvňáčky přišel slavnostně přivítat starosta Městského obvodu Pardubice IV. Ing. Petr Heřmanský a ředitel školy Mgr. Jaroslav Karcol. Dětem popřáli krásný první školní rok, mnoho úspěchů a zvládnutí všech úkolů. Děti si s panem ředitelem zazpívaly písničku ,,Když jsem chodil do školy“. Všichni prvňáčci byli velmi šikovní a usměvaví. V nově zrekonstruované třídě se všem líbilo. Do první třídy nastoupilo 29 prvňáčku (18 chlapců a 11 dívek).

Fotogalerie je zde...

 

2016/2017

 

Návštěva Záchranky u nás v Pardubičkách

Přejít do fotogalerie Celý článek ve formě prezentace si můžete přečíst zde.. (ve formátu pdf je zde..).

 

Zvířátka ve vesmíru

Přejít do fotogalerie Celý článek ve formě prezentace si můžete přečíst zde.. (ve formátu pdf je zde..).

 

Expedice Hurá za Ferdou

Přejít do fotogalerie První den - prezentace, pdf

Druhý den - prezentace, pdf

Třetí den - prezentace, pdf

Čtvrtý den - prezentace, pdf

 

Pobyt v přírodě v Oucmanicích

Přejít do fotogalerie Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

 

Vyhodnocení sběru starého papíru, pomerančové kůry a PET lahví

Přejít do fotogalerie Vyhodnocení sběru starého papíru

Vyhodnocení sběru pomerančové kůry

Vyhodnocení sběru PET lahví

 

Výlet Žleby

Přejít do fotogalerie Čtvrťáci spolu s prvňáčky vyrazili na výlet do Žlebů.

Prohlédli jsme si krásné interiéry zámku a také jeho okolí. Dozvěděli jsme se hodně zajímavého o původních majitelích zámku a také to, že se zde točilo několik pohádek.

Navštívili jsme zdejší oboru, kde jsme viděli krmení bílých jelenů a představení výcviku dravých ptáků.

Celý článek si můžete přečíst zde...

 

Dětský den

Přejít do fotogalerie 2. června 2017 jsme Den dětí oslavili sportovním dopolednem na naší školní zahradě. Děti soutěžily v různých sportovních disciplínách. Za splněné úkoly získaly žetony a za ty si mohly nakoupit v obchůdku různé sladkosti nebo věcné ceny...

Celý článek ve formě prezentace si můžete přečíst zde.. (ve formátu pdf je zde..).

 

Třeťáci ve vesmíru

Přejít do fotogalerie S prvním jarním měsícem nás v prvouce čekala kapitola, na kterou se těšili zejména kluci. Vesmír. Povídání bylo dlouhé, vůbec jsme si nevšimli, že se učíme. Seznámili jsme se nejen s planetami sluneční soustavy...

Celý článek si můžete přečíst zde...

 

Štíří důl - škola v přírodě

Přejít do fotogalerie Pondělí

Úterý

Středa

Čtvrtek

 

Jak to bylo s Jidášem

Přejít do fotogalerie O přednášce paní Krátké na téma Obchůzka s Jidášem si můžete přečíst zde.. (jako prezentace zde..).

 

Včela medonosná

Přejít do fotogalerie O návštěvě druháků v Ekocentru si můžete přečíst zde.. (jako prezentace zde..).

 

Od Mořeny ke koledě

Přejít do fotogalerie O tradičních slavnostech před Velikonocemi v Pardubičkách si můžete přečíst zde.. (jako prezentace zde..).

 

Prvňáčci na výstavě ve Východočeském muzeu

Přejít do fotogalerie Prvňáčci navštívili se školní družinou výstavu ptáku ve Východočeském muzeu. O jejich návštěvě si můžete přečíst zde...

 

Překvapení z ovčí vlny

Přejít do fotogalerie O další návštěvě druháků v ekocentru si můžete přečíst zde...

 

Vyhodnocení sběru starého papíru

Přejít do fotogalerie Ve dnech 28.2. – 2.3. probíhala na naší škole akce „Sběr starého papíru.“ Zúčastnili se jí žáci 1. – 5. třídy. Nasbíralo se celkem 2 980 kg starého papíru. Největší radost měli ze svého vítězství naši třeťáci...

Celou zprávu si můžete přečíst zde ....


 

Zimní pobyt na Jurášce

Přejít do fotogalerie Pondělí - článek...

Fotka skupinky páťáků s panem ředitelem je zde... a momentka ze svačinky je zde...

Úterý - Dnes dopoledne jsme lyžovali na krásném umrzlém sněhu. Potom jsme hodovali na moravském vrabci. Po poledním klidu jsme opět vyrazili na svah. Zde proběhla soutěž jednotlivých tříd o nejkrásnější lyžařský styl. Po svačině jsme se chvilinku učili a po chutné večeři nás navštívil horolezec, cestovatel a polárník Michal a my jsme se zaujetím shlédli jeho přednášku o přechodu zimní norskou pustinou. Spinkáme a těšíme se na zítřejší den.

Fotky - paní vychovatelky, prvňáci a druháci, páťáci.

Středa

Čtvrtek

 

Masopustní průvod

Přejít do fotogalerie V pátek před jarními prázdninami se děti z místní základní školy v Pardubičkách sešly s paní učitelkami na školním hřišti, aby společně oslavily Masopust...

Celý článek si můžete přečíst zde...


 

Zpracování lnu

Přejít do fotogalerie O další návštěvě druháků v ekocentru si můžete přečíst zde...

 

Renezanční vojenství

Přejít do fotogalerie Článek o praktickém nácviku historické vojenské techniky si můžete přečíst zde...

 

LEGO festival

Přejít do fotogalerie Děti z družiny navštívily festival LEGA v Paláci Pardubice. Výstavu si velmi užily. Celý článek si můžete přečíst zde...

 

Domácí mazlíčci v ekocentru

Přejít do fotogalerie O návštěvě druháků v ekocentru si můžete přečíst zde...

 

Tři králové, krmítka a čtenáři

Přejít do fotogalerie O průběhu ledna ve druhé třídě si můžete přečíst zde...

 

Ekocentrum – prvňáčci vyrábí ptáčkům krmítka

Přejít do fotogalerie Minulý týden jsme navštívili Paletu – ekocentrum. Dozvěděli jsme se o ptáčcích a jiných zvířátkách na podzim a v zimě, o hladu a o tom, jak můžeme pomoci...
Více si můžete přečíst zde... 

Prvňáčci navštívili pardubickou knihovnu

Přejít do fotogalerie Minulý týden jsme navštívili s paní učitelkou Krajskou knihovnu na Pernštýnském náměstí. Prvňáčci, kteří se teprve učí číst, přišli na návštěvu knihovny především proto, aby se dozvěděli něco nového o knihách a také o samotné knihovně...
Více si můžete přečíst zde...


 

Bobování na Vinici

Přejít do fotogalerie Prvňáčci ze školní družiny šli ve čtvrtek 5.1. bobovat. Jak si odpoledne užili se můžete podívat zde...

 

Vánoční posezení 2016 – druhá třída hraje vánoční hru pro své rodiče

Přejít do fotogalerie Článek ve formě prezentace najdete zde ... (alternativně v formátu pdf zde..).

 

Mikulášská besídka v divadle Exil

Přejít do fotogalerie Dne 7. 12. se v divadle Exil uskutečnila mikulášská besídka pro žáky naší školy. Besídku zahájili žáci dramatického kroužku, kteří zahráli pohádku Kašpárek a loupežníci...

Celý článek si můžete přečíst zde...

Video můžete shlédnout zde...

 

Mikuláš ve škole

Přejít do fotogalerie Jako každoročně, tak i letos všechny děti na prvním stupni základní školy netrpělivě očekávaly ve třídách návštěvu Mikuláše, andílků i čertovských pekelníků z pátých tříd...

Celý článek si můžete přečíst zde...


 

Adventní spirála

Přejít do fotogalerie Článek si můžete přečíst zde...

 

1. a 2. třída na bruslích

Přejít do fotogalerie Článek si můžete přečíst zde...
 

Předvánoční výlet na zámek Potštejn

Přejít do fotogalerie Děti z první a druhé třídy vyrazily v pátek společně na školní výlet. Pro prvňáčky byl výlet první velkou společnou akcí. Druháčci jsou už zkušení výletníci a pro své mladší kamarády byli oporou a pomocníky...

Celý článek si můžete přečíst zde...


 

Naše začátky na bruslích

Přejít do fotogalerie Od října navštěvují žáčci prvního a druhého ročníku v hale zimního stadionu kurz bruslení. Škola bruslení probíhá zábavnou formou pod vedením kvalifikovaných instruktorů a zahrnuje 8 lekcí...

Celý článek si můžete přečíst zde...


 

Pardubické štěbetání

Přejít do fotogalerie Minulý týden jsme se zúčastnili již 6. ročníku pěvecké soutěže Pardubické štěbetání mezi pardubickými školami. Naši školu reprezentovalo 7 soutěžících...

Celý článek si můžete přečíst zde...


 

Vyhodnocení sběru starého papíru

Přejít do fotogalerie Ve dnech 12. – 14.10. probíhala na naší škole akce „Sběr starého papíru.“ Zúčastnili se jí žáci 1. – 5. třídy. Nasbíralo se celkem 3 270 kg starého papíru. Největší radost měli ze svého vítězství naši třeťáci...

Celou zprávu si můžete přečíst zde ....

 

Návštěva Čokofestu

Přejít do fotogalerie Děti navštívily výstavu čokolády v Ideonu. Mohly se těšit z vystavených čokoládových dobrůtek a samy si mohly vyzkoušet, jaké to je čokoládou kreslit...

Článek ve formě prezentace najdete zde ... (alternativně v formátu pdf zde..).

 

Sportovní dopoledne - spolupráce školy v Pardubičkách se školou Spořilov

Přejít do fotogalerie Reportáž ve formě prezentace najdete zde ... (alternativně v formátu pdf zde..).

 

Orientační běh

Přejít do fotogalerie Dne 21.9.2016 se konalo 1.kolo Ligy škol v orientačním běhu na Studánce v Pardubicích. Výsledky našich reprezentantů naleznete zde ... (alternativně v formátu pdf zde..).

 

Atletická olympiáda

Přejít do fotogalerie Dne 14.9. se na školním hřišti konala školní olympiáda. Děti si hezky zasportovaly a užily si spoustu zábavy. Výsledky olympiády dodáme po zpracování. Foto z celé akce najdete zde ... (alternativně v formátu pdf zde..).

V následující prezentaci se pak můžete podívat na výsledky školní olympiády - zde ... (alternativně v formátu pdf zde..).

 

2015/2016

 

Řemeslné Choltice

Přejít do fotogalerie Žáci IV. třídy v pátek 10.6.2016 navštívili Řemeslné Choltice, kde si mohli vyzkoušet spoustu starých řemesel. Článek ve formě prezentace najdete zde ... (alternativně v formátu pdf zde..).

 

Pasování na čtenáře

Přejít do fotogalerie Článek ve formě prezentace najdete zde ... (alternativně v formátu pdf zde..).

 

Škola v přírodě - Štíří Důl

Přejít do fotogalerie Články z pobytu v přírodě si můžete přečíst na následujícíh odkazech:

Pondělí

Úterý

Středa

 

Dětský den 2016

Přejít do fotogalerie 1. června 2016 jsme Den dětí oslavili sportovním dopolednem na naší školní zahradě. Děti změřily své síly v hodu na cíl, v minigolfu, chytání rybiček, skládání puzzle na čas a letos vyzkoušely i střelbu ze vzduchovky. Nová disciplína "vodní dělo", kterým shazovaly PET láhve, se stala brzy oblíbenou. Při postřehové hře si zase procvičily paměť. Za splněné úkoly získaly žetony a za ty si mohly nakoupit v obchůdku různé sladkosti nebo věcné ceny. Slavnostní den byl zakončen odpoledním ohněm s opékáním špekáčků. Počasí nám přálo a tak si děti svůj den užily.

Fotogalerie je zde...

 

Druháci na návštěvě ve Svítání

Přejít do fotogalerie Nedávno nás pan Melichar, tatínek Aničky z druhé třídy, pozval do školy Svítání na zajímavou akci. Na historickém vysokém kole, zvaném lidově "kostitřas" na školní zahradu přijel Josef Zimovčák a to v rámci jeho cyklotour na podporu onkologicky nemocných dětí...

Celý článek si můžete přečíst zde...
 

Turnaj ve vybíjené

Přejít do fotogalerie Děvčata naší školy se zúčastnily turnaje ve vybíjené, kde obsadila krásné 4. místo. Moc holkám gratulujeme. Reportáž ve formě prezentace najdete zde ... (alternativně v formátu pdf zde..).
 

Škola v přírodě - Šajtava

Přejít do fotogalerie Pondělí - prezentace (pdf).

Stále první den - prezentace (pdf).

Poslední foto z prvního dne - prezentace (pdf).

Úterý - prezentace (pdf).

Středa - prezentace (pdf).

Čtvrtek - prezentace (pdf).

 

Vyhodnocení sběru pomerančové kůry

Přejít do fotogalerie Každý rok se na naší škole sbírá od prosince do konce dubna usušená pomerančová kůra, kterou si odváží firma LEROS. Dne 12. 5. byl sběr pomerančové kůry vyhodnocen...

Celou zprávu si můžete přečíst zde...


 

Vyhodnocení sběru starého papíru

Přejít do fotogalerie Ve dnech 20. – 22. 4. probíhala na naší škole akce "Sběr starého papíru". Zúčastnili se jí žáci 1. – 5. třídy. Nasbíralo se celkem 4 462 kg starého papíru...

Celou zprávu si můžete přečíst zde...


 

Lidový běh Pardubice - Pardubický vinařský půlmaraton

Přejít do fotogalerie V sobotu 16. dubna 2016 se v ulicích města uskutečnil tradiční Pardubický vinařský půlmaraton, jehož součástí byl také Lidový běh Vaňka Vaňhy v délce 1700 metrů. Trasa vedla v okolí Pernštýnského náměstí. Součástí byla soutěž škol o nejvyšší počet běžců na startu.

Účastníkem byla i naše škola ZŠ Pardubice – Pardubičky, její žáci, rodiče a přátelé, celkem 40 běžců. Všem děkujeme za účast...

Celou reportáž ze závodu ve formě prezentace najdete zde ... (alternativně v formátu pdf zde..).

 

Návštěva Hvězdárny barona Artura Krause v Pardubicích

Přejít do fotogalerie Žáci páté třídy využili nabídku populárně naučných pořadů a navštívili v minulých dnech hvězdárnu v Pardubicích. Vybrali jsme si dva programy, první program se jmenoval „Napříč Galaxií“ a druhý „Anatomie Sluneční soustavy“. Shlédli jsme prezentaci o Mezinárodní kosmické stanici „ISS“, prohlédli jsme si barevné mlhoviny a nakonec jsme prozkoumali naší domovskou Galaxii. Také jsme se dozvěděli nové informace o Sluneční soustavě...

Celý článek včetně fotografií najdete zde...

 

Poslední kolo letošní Ligy škol v orientačním běhu

Přejít do fotogalerie Poslední kolo letošní Ligy škol v orientačním běhu dopadlo skvěle. Všichni jsme si běh užili, počasí nám přálo a výsledky jsou úžasné. Reportáž ze závodu ve formě prezentace najdete zde ... (alternativně v formátu pdf zde..).
 

Zmoklá liga škol v orientačním běhu

Přejít do fotogalerie Dne 30.3. se přihlášení žáci naší školy zúčastnili dalšího kola orientačního běhu na Studánce. I přes nepřízeň počasí a silnému dešti všechny děti doběhly a orienťák si užily. Reportáž ze závodu ve formě prezentace najdete zde ... (alternativně v formátu pdf zde..).
 

Vynášení Morany a další lidové zvyky v Pardubičkách

Přejít do fotogalerie Článek ve formě prezentace najdete zde ... (alternativně v formátu pdf zde..).

 

Olympijská atmosféra ve škole v Pardubičkách

Přejít do fotogalerie Článek ve formě prezentace najdete zde ... (alternativně v formátu pdf zde..).

 

Druhá návštěva první třídy v knihovně – beseda se spisovatelkou

Přejít do fotogalerie Byli jsme pozváni na besedu se spisovatelkou Klárou Smolíkovou. Trošku jsme se na ni připravili. Seznámili jsme se s její tvorbou. Někteří z nás mají její knihy doma. Moc jsme se na setkání s ní těšili a zároveň jsme byli zvědaví, co nás čeká.

Už její příchod do knihovny byl plný úsměvů. V našem věku jsou nám komiksy velmi blízké. A s naší paní spisovatelkou jsme pronikli do tajemství a zákonitostí komiksu. Stali jsme se komiksovými postavami, zvládli jsme doplňovat „bubliny“.

Pracovali jsme s velkou chutí s pracovními listy. Zjišťovali jsme, kdo je knihožrout, knihomol, jaké se nám líbí knihy. Objevili jsme, že existují knížky, na kterých bychom si teď vylámali zuby. Práce na pracovních listech neskončila v knihovně. Postupně se s nimi těšíme a vylepšujeme je.

Paní spisovatelka Smolíková nám ukázala své knihy. Také nás informovala o knize, kterou napsala jenom pro nás, pro prvňáčky. Dostaneme ji v červnu, až budeme pasováni na čtenáře. Nakonec se s námi vyfotila. Už se moc těšíme na pasování, protože budeme mít v ruce její další knihu.

Fotogalerie je zde...

 

Velikonoce u prvňáčků

Přejít do fotogalerie Článek ve formě prezentace najdete zde ... (alternativně v formátu pdf zde..).

 

Masopust v Pardubičkách

Přejít do fotogalerie Článek ve formě prezentace najdete zde ... (alternativně v formátu pdf zde..).

 

Zimní pobyt v přírodě Olešnice - 7.3. - 11.3.2016

Přejít do fotogalerie

Prezentaci z 7.3. najdete zde ... (alternativně v formátu pdf zde..).

Prezentaci z 8.3. najdete zde ... (alternativně v formátu pdf zde..).

Prezentaci z 9.3. najdete zde ... (alternativně v formátu pdf zde..).

Prezentaci z 10.3. najdete zde ... (alternativně v formátu pdf zde..).

 

První třída poprvé v Krajské knihovně

Přejít do fotogalerie V září jsme měli na návštěvě u nás ve třídě naši paní knihovnici Kyclovou. Teď nás naopak pozvala do knihovny ona. Svěřila nás do péče knihovnic z Malého dětského oddělení. Někteří z nás jsou již členy knihovny, jiní zde byli poprvé. Všichni jsme si však užili nádherné dopoledne.

Nejprve nás paní knihovnice usadily a seznámily s pravidly knihovny. A pak to začalo. Ony totiž existují velmi různé typy knih. Spoustu z nich máme doma. Také jsme dostávali všetečné otázky, na které jsme hbitě odpovídali. Za odměnu jsme si mohli knihy prohlížet a pročítat.

Letos nás čekají ještě dvě návštěvy knihovny. Beseda se spisovatelkou a pasování na čtenáře. Už se všichni moc těšíme.

Fotogalerie je zde...

 

Ze života prvňáčků

Přejít do fotogalerie Článek ve formě prezentace najdete zde ... (alternativně v formátu pdf zde..).

 

Velký úspěch v basketbalu

Přejít do fotogalerie

Naši kluci se zúčastnili druhého turnaji Ligy škol v basketbalu. S potěšením Vám oznamujeme, že obhájili prvenství a stali se opět nejlepším týmem ze všech škol v Pardubicích. Budeme držet našim klukům pěsti do dalšího turnaje, který se odehraje v březnu. Více informací včetně fotofrafií najdete zde ... (alternativně v formátu pdf zde..).


 

Tříkrálová slavnost v Pardubičkách aneb premiéra prvňáčků

Přejít do fotogalerie Každý rok proběhne na naší škole tříkrálová slavnost. Program máme stejný, jen herci nám stárnou nebo přijdou noví. Zahrajeme tříkrálovou hru...

Celý článek ve formě prezentace najdete zde ... (alternativně v formátu pdf zde..). 

Jak jsme si užili Vánoce a první sníh

Přejít do fotogalerie

Pojďte se s námi podívat, jak jsme ve čtvrté třídě přivítali Ježíška a co jsme vymysleli s prvním sněhem - zde ... (alternativně v formátu pdf zde..). 

Vánoční posezení v první třídě

Přejít do fotogalerie Poslední školní den před Vánocemi jsme si náležitě užili. Nejprve jsme četli vánoční příběhy. Potom jsme si připravili třídu na vánoční posezení s rodiči. Uklidili jsme lavice, vytvořili hlediště, vánoční stůl s pohoštěním i prostor na vánoční stromeček a dárky. Z koberce jsme udělali podium. Pak jsme se šli proběhnout a pozorovali, jestli už naši příbuzní dorazili do školy.

Náš program jsme zahájili vánoční hrou, vánoční básničkou. Také jsme předvedli, co už umíme z angličtiny a zazpívali jsme nádhernou vánoční písničku. Potom jsme se vrhli na dárky a rodiče se obsloužili kávou, čajem i cukrovím. Nakonec jsme se k nim připojili a vznikla tak úžasná atmosféra, povídali jsme si a bylo nám moc dobře.

Uklidit třídu už nebyl žádný velký problém, pomáhali nám i rodiče. Moc se všichni těšíme na další vánoční posezení a děkujeme všem rodičům, kteří si zařídili volno a mohli být s námi. Také děkujeme mamince Verunky, která nás pěkně nafotila.

Fotogalerie je zde...

 

Dostali jsme dopis od Ježíška

Přejít do fotogalerie Na začátku prosince jsme psali dopis Ježíškovi na Boží Dar. Nemohli jsme se dočkat a skoro každý den jsme se ptali paní učitelky, jestli už nám Ježíšek odepsal. Dopisy k nám dorazily v pondělí 21. prosince. Každý z nás měl svoji velkou barevnou obálku a v ní osobní dopis, krátkou pohádku a ozdobičku na stromeček – papírového andělíčka na složení. Spokojení, že máme dopisy, jsme se vydali do divadla na krásné divadelní představení Krkonošské pohádky. Inscenace byla podle známého večerníčku a moc se nám líbila. Cestou z divadla jsme se ještě vyfotili u vánočního stromečku na Pernštýnském náměstí a koupili jsme si malá cukrátka.

V úterý 22. prosince jsme byli myšlenkami jen a jen u stromečku s dárky. Letos jsme se ve třídě domluvili a každý vlastnoručně vyrobil jeden dárek pro spolužáka. Ráno jsme začali zpěvem českých i anglických vánočních písní a potom nastal čas rozdat a rozbalit dárečky. Byly opravdu podařené, všichni jsme si dali záležet. Před přestávkou jsme se ještě stihli posilnit cukrovím od našich maminek. Protože byl první zimní den, vyrazili jsme do přírody pozorovat změny v přírodě. Sice bylo dost teplo, ale my jsme si pobyt venku dostatečně užili. Všichni jsme měli boty od bláta, jen Ondrovi se smekla noha a byl od bláta celý. Snad se mamka moc nezlobila. Zvířátkům určitě přišlo vhod několik pamlsků, které jsme jim přinesli. Na závěr příjemného dopoledne jsme si popřáli krásné Vánoce a už nám nic nebránilo snít o tom, jestli doma pod stromečkem najdeme něco z našeho dlouhého seznamu pro Ježíška.

Fotogalerie je zde...

 

Mikulášská besídka

Přejít do fotogalerie Dne 15. 12. se v divadle Exil uskutečnila mikulášská besídka pro žáky naší školy. Besídku zahájili žáci dramatického kroužku, kteří zahráli pohádku Královna Koloběžka I.

V království vládl mladý král, který byl stále sám, protože se chtěl oženit s krásnou a chytrou dívkou, ale nevěděl, kde ji má hledat. Jednou musel rozsoudit rybáře a mlynáře, kteří se stále přeli a dělali si samé naschvály. Aby je mohl rozsoudit, dal jim tři hádanky. ...

Celý článek i s obrázky je zde...

 

Druháci na bruslích

Přejít do fotogalerie První bruslení v tomto školním roce se nám opravdu vyvedlo. Ze školy jsme vyrazili již před osmou a na ledě jsme byli první. To byla paráda. Většina z nás stála na bruslích od jara poprvé, takže někteří se museli seznámit s tím, že je led tvrdý. Během chvilky se dařilo všem. Po hodině bruslení nás všechny pořádně bolely nohy. ....

Celý článek i s obrázky je zde...

 

Anglicko-český výchovně-vzdělávací program prosinec 2015

Přejít do fotogalerie První program jsme měli na konci školního roku. Až na prvňáky už všichni věděli, co mohou od programu očekávat a byli náležitě natěšeni a připraveni. Seznámili jsme se s pracovními listy.

Vystoupení skupiny Memphis nás nadchlo. Poslouchali jsme skvělou hudbu, soutěžili ve znalostech o hudbě 80. let do současnosti. Součástí byl i poslech pokynů, jak se hudebníci jednotlivých žánrů oblékali. I prvňáci se dokázali podle pokynů obléknout.

Dozvěděli jsme se spoustu nových informací, překvapovali jsme svými znalostmi hudby své paní učitelky a hlavně jsme si celý program náležitě užili. Někteří si zahráli i v kapele. Kdo znal písničky, zpíval.

Prvňáci hned další den plnili pracovní listy, oblékali svého muzikanta podle pokynů v angličtině.

Fotogalerie je zde...

 

Vaření v páté třídě

Přejít do fotogalerie Školní vzdělávací program:
   1. výběr, nákup a skladování potravin
   2. vybavení kuchyně
   3. pokrm ze studené kuchyně
   4. jednoduchá úprava stolu, pravidla správného stolování
   5. bezpečnost práce
   6. zásady první pomoci

Na tuto hodinu se naši nejstarší žáci moc těšili a poctivě připravovali. Nejprve se rozdělili do skupin. Měli týden na to, aby si rozmysleli, jaký pokrm ze studené kuchyně připraví, co na to budou potřebovat a kdo co přinese.

Veškeré body školního vzdělávacího programu nejprve podiskutovali na základě vlastních pozorování. Bod 3, 4 a 5 realizovali prakticky. Své výtvory předložili k ochutnání panu řediteli. Byly to celkem čtyři zeleninové saláty a jeden ovocný. Sami páťaci si na svém jídle velmi pochutnávali, škoda jen, že ve školní jídelně saláty většinou nejedí. Poslední bod – zásady první pomoci – naštěstí jenom prodiskutovali.

Posuďte sami, jak byli žáci páté třídy se svojí prací spokojeni - fotogalerie je zde...

 

Martinská slavnost a adventní spirála

Přejít do fotogalerie (z pohledu prvňáčků)

Začátek a konec listopadu byl ve znamení dvou slavností.

Nejprve jsme se připravovali na Martinskou slavnost. Naučili jsme se zpívat martinské písničky, abychom přivítali svatého Martina na bílém koni. Čtyři z nás zvládli hrát i na flétnu. Moc nám se zpěvem pomáhali páťaci, kteří nás doprovázeli i na hudební nástroje. Bylo skvělé zpívat za doprovodu kytary pana ředitele. Pochopitelně jsme si vyrobili i vlastní lampiony. Ty nám svítily na cestu do parku na Vinici. Bez našich světýlek bychom nenašli ani martinské koláčky. Bylo to nádherné – světýlka, svatý Martin na bílém koni a koláčky.

Na konci listopadu před první adventní nedělí jsme spolu s našimi rodiči a sourozenci prožili adventní spirálu. Vyrobili jsme si svícínky z jablíček a pak se hlavně těšili. Projít adventní spirálou není vůbec jednoduché. Zvlášť, když vás pozorují ostatní děti a naši příbuzní. Naštěstí jsme všechno zvládli skvěle a vychutnali jsme si rozsvícenou adventní spirálu. Na závěr jsme se odměnili vynikajícími perníčky, které pro nás připravila Viktorka s maminkou.

Za všechny fotografie děkujeme našim rodičům a paní vychovatelce.

Fotogalerie je zde...

 

Mikuláš, čerti a andělé

Přejít do fotogalerie

V úterý 8.12. navštívili naší školu Mikuláš, čerti a andělé. Ve všech třídách předvedli krásný program plný písniček, říkanek a krátkého divadla. Na fotky se můžete podívat zde ... (alternativně v formátu pdf zde..). 

Pardubické Štěbetání - finále

Přejít do fotogalerie

Vybraní žáci z 1., 2. a 3. třídy nás reprezentovali na pěvecké soutěži Pardubické Štěbetání. Na průběh se můžete podívat zde ... (alternativně v formátu pdf zde..). 

Liga škol

Přejít do fotogalerie

Naši kluci se ve čtvrtek zúčastnili turnaje v basketbalu. Podali skvělý výsledek a na jeho průběh se můžete podívat zde ... (alternativně v formátu pdf zde..). 

Čtvrťáci v době Přemyslovců

Přejít do fotogalerie

Naši čtvrťáci si vyzkoušeli, jaké to bylo žít za vlády Přemyslovských knížat. Sehráli divadlo plné převleků a rekvizit. Na prezentaci se můžete podívat zde ... (alternativně v formátu pdf zde..).

 

Co už umí prvňáci?

Přejít do fotogalerie „Tak už nám to začíná, penál,knížky, svačina.
Časně vstávat, brzy spát, dobře číst a pěkně psát….“

Už známe skoro všechna písmenka, čteme slova, někteří zvládnou i věty. Písmenka prožíváme, tvarujeme, píšeme, čteme a skládáme do slov a vět.

Sčítáme a odčítáme do sedmi - pohybem, s obrázky, ale i s čísly.

Při angličtině umíme pozdravit, představit se. Poznáme členy rodiny, hračky, barvy, umíme čarovat. Hry i básničky nás moc baví.

Pozorujeme všechno kolem sebe, hrajeme na flétnu, zpíváme, kreslíme a nejraději máme pátek. To je v rozvrhu tělocvik. Nejvíc se těšíme na hru - Pajdavá liška.

Nejlepší ovšem je, že máme ve třídě spoustu kamarádů, příjemnou atmosféru, pohodu.

Fotogalerie je zde...

 

Logická olympiáda - zprávy ze školního a krajského kola

Přejít do fotogalerie Naše škola se i letos zúčastnila matematické soutěže LOGICKÁ OLYMPIÁDA. Soutěž je pořádaná Mensou České republiky a je založena na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup účastníků. Jde o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického myšlení. V kategorii A, což je 2. až 5. třída, se zúčastnilo 42 žáků. ....

Celý článek i s obrázky je zde...

 

Pardubické Štěbetání

Přejít do fotogalerie

Dne 9.11. proběhlo školní kolo Pardubického Štěbetání (soutěž v sólovém zpěvu), kterého se zúčastnilo 19 žáků z 1.,2. a 3. třídy. Do krajského kola bylo vybráno 6 nejlepších. Krajské kolo proběhne 25.11. a našim reprezentatům budeme držet pěsti. Prezentace je zde... (alternativně ke stažení v formátu pdf zde..).

 

Vyhodnocení sběru starého papíru

Přejít do fotogalerie Ve dnech 21. – 23.10. probíhala na naší škole akce „Sběr starého papíru.“ Zúčastnili se jí žáci 1. – 5. třídy. Nasbíralo se celkem 2 733 kg starého papíru. Největší radost měli ze svého vítězství naši třeťáci....

Celý článek i s obrázky je zde...

 

Pouštíme draky

Přejít do fotogalerie

Čtvrťáci šli vyzkoušet, jak vysoko budou létat jejich vlastnoručně vyrobení draci. Na fotky se můžete podívat zde ... (alternativně v formátu pdf zde..). 

Orientační běh září/říjen 2015

Přejít do fotogalerie

Naši žáci se opět zúčastnili Ligy škol v orientačním běhu. Všichni podali skvělé výsledky a na jejich průběh se můžete podívat v přiložené prezentaci (alternativně ke stažení v formátu pdf zde..). 

Náš výlet do Prahy

Přejít do fotogalerie

Žáci 4. a 5. třídy na začátku října navštívili Prahu. Výlet jsme si moc užili, což potvrzuje přiložená prezentace (alternativně ke stažení v formátu pdf zde..). 

První školní den v první třídě

Přejít do fotogalerie Haló, haló! Hlásí se vám žáci první třídy. Do školy už chodíme hodně dlouho. Víme, kde je naše třída, jak vypadá náš pan ředitel, naše paní učitelka i paní vychovatelka. Dnes už jsme ve škole jako doma, ale prvního září to bylo všechno jiné. Podívejte se, jak to tenkrát u nás vpadalo.

Do třídy jsme se skoro nevešli. Nebyli jsme tu sami. Přišli s námi naši rodiče, sourozenci, někomu i babička a dědeček. Paní učitelka k nám pozvala pana ředitele Karcola, pana starostu Heřmanského a naší paní vychovatelku. Z knihovny se na nás přišla podívat knihovnice paní Kyclová. Dokonce nás navštívili dva z České Kosmické kanceláře. Pan Halousek a krteček, který byl ve vesmíru. Všichni hosté nám slíbili, že pro nás připraví spoustu zajímavých akcí a popřáli nám hodně úspěchů do naší práce. Nakonec nám pan ředitel zahrál na kytaru a zazpíval prvňáčkovskou hymnu.

Když hosté odešli, ukázali jsme, jak jsme stateční. Na svá místa jsme usadili rodiče a sami jsme šli k tabuli. Bylo legrační pozorovat rodiče na našich malých židličkách. Potom rodiče odešli a my se začali učit. Dostali jsme první úkol. Všechno jsme hravě zvládli. Nakonec jsme se všichni vyfotili s krtečkem – kosmonautem.

Brzy vám dáme vědět, co už umíme.

Fotogalerie je zde...

 

2014/2015

 

Údolím Skuhrovského potoka

Přejít do fotogalerie Poslední středu v tomto školním roce se žáci první třídy vydali na školní výlet. Někteří si museli ráno přivstat, odjížděli jsme od školy brzo, aby nás nepřekvapila pardubická doprava. Překvapila. Na nástupiště jsme museli běžet. A pěkně rychle. Vzápětí přijel vlak, který nás odvezl do České Třebové. Ještě kousek jsme popojeli autobusem a pak jsme se vydali na naučnou stezku...

Celý článek i s obrázky je zde...

 

Slavnostní pasování na čtenáře

Přejít do fotogalerie Všichni prvňáčci z Pardubiček se celý rok pilně snažili, učili se nová písmenka, spojovali je do slabik, slov a vět. Až se naučili číst. Dnes si všichni mohou přečíst nějakou pěknou dětskou knížku. Také se zúčastnili dvou besed v knihovně. Jedna beseda byla zaměřena na orientaci v knihách, druhá beseda byla s paní spisovatelkou Klárou Smolíkovou. Odměnou za jejich velkou snahu jim byla v červnu slavnost, kterou připravily knihovnice z dětského oddělení krajské knihovny. Za zvuku fanfár přišel král krásné literatury a k dětem pohovořil.

Děti předvedly krátké pásmo básniček. Poté byly slavnostně pasovány na čtenáře a obdržely knihu a glejt.

Aby celá slavnost měla i sladkou tečku, zastavili jsme se na zmrzlinu :).

 

Výsledky XXXXV. ročníku Ligy základních škol v orientačním běhu

Přejít do fotogalerie Ve dnech 25.3.2015 se konalo III. kolo orientačního běhu u lesa na Dubině a 8.4.2015 IV. kolo proběhlo na rohu lesa ve Studánce.

Přestože letos se Ligy škol zúčastnilo jen málo žáků naší školy přece jsme dosáhli obstojného výsledku v celkovém hodnocení a i dotčení jednotlivci, třebaže nejsou organizováni v kroužku orientačního běhu při Lokomotivě Pardubice, dosáhli mnohdy met nejvyšších.

Podívejte se prosím na http://lpu.cz/liga, kde naleznete celkové výsledky....

Více přímo k účasti naší školy naleznete zde...

 

Vyhodnocení sběru PET lahví

Přejít do fotogalerie Tento školní rok 2014/2015 se soutěže sběru PET lahví zúčastnilo 23 pardubických základních a mateřských škol.

Naše škola se umístila na krásném 2. místě.

Od začátku školního roku nosily děti ze všech tříd do školy PET lahve. Na této soutěži se samozřejmě podílí rodiče, kteří pro děti lahve shromažďují a pomáhají jim je do školy dopravit. Celý půlrok se pak děti těší na vyhodnocení, jak dopadnou v celkovém umístění jednotlivců a na jakém místě skončí jejich třída...

Více zde...

Diplom je zde...

 

Expedice 2015 – Po stopách bájných Řeků

Přejít do fotogalerie Letošní projekt páté třídy patřil řeckým bájí a starověkému Řecku. Už v lednu jsme začali číst Staré řecké báje a pověsti od Eduarda Petišky. Průběžně jsme se seznamovali i s vědou, uměním starověkého Řecka. Na moudrost a šikovnost Řeků jsme naráželi hlavně v geometrii a přírodovědě. Hodiny literární výchovy jsme zase věnovali rozboru řeckých bájí. Při estetických činnostech jsme se snažili napodobit antické umění. V hodinách hudební výchovy jsme se snažili napodobit tradiční řecký tanec s Řekem Zorbou.

Takto připraveni jsme mohli vyrazit na naši poslední společnou expedici.

Začali jsme v Hořicích v sochařské a kamenické škole. Ačkoli už měli mnozí studenti po praktických maturitách, někteří zde ještě pracovali a my jsme mohli obdivovat jejich šikovnost. V parku Gothard jsme si chtěli důkladně prohlédnout vystavené sochařské objekty. Bylo ovšem po dešti a my jsme si nechtěli promáčet boty.

V Miletíně nám sice začalo pršet, ale rychle jsme se schovali do výrobny hořických trubiček. Čekala nás spousta zajímavých informací. Také jsme viděli přes sklo výrobu oplatek. Nakonec jsme si všichni vyzkoušeli umotat vlastní hořickou trubičku. Pak už jsme jen nakupovali pro všechny naše blízké.

Rekreační zařízení v Miletínských Lázních už velmi dobře známe. Mnozí se už těšili na svoji chatku. Po ubytování mohlo začít slavnostní zahájení celé expedice v řeckém oblečení. Každý z nás si mohl vybrat nějakou bájnou postavu a měl o ní vědět důležité informace. Všichni tento úkol zvládli skvěle.

Další den nás čekalo slavnostní zahájení řeckých Olympijských her. Podle Řeků je důležité posilovat nejen ducha, ale i tělo.

Naše olympiáda měla řadu disciplín, na dnešní dobu netypických. Například vozatajské závody, běh do vrchu, chytání rybiček, Ariadnina nit, bludiště, pohyb na chůdách. Také jsme stříleli z luku, házeli oštěpem a míčkem do obruče. Snažili jsme se vydržet viset na laně co nejdelší dobu.

Odpoledne jsme věnovali různým dílnám. Pracovali jsme v dílně kamenické, krejčovské, výtvarné, modelářské a písařské. Nejvíce jsme diskutovali při realizaci našich návrhů na labyrint.

K Řecku patří i hostina. Nejprve jsme v jednotlivých skupinách připravovali program. Potom jsme si vyrobili špízy. Ty jsme připravili na otevřeném ohni na alobalových miskách. Pak už jen následovala hostina, kdy dvě skupiny jedly a dvě je při jídle bavily. Moc jsme si pochutnali a báječně se pobavili.

Celá expedice proběhla v pohodě, i když nám počasí zrovna nepřálo.

Fotogalerie je zde...

 

Přednáška o kosmonautice pro páťáky

Přejít do fotogalerie Poslední pátek v květnu jsme měli ve třídě velmi milou a nám známou návštěvu. Přišel k nám pan Milan Halousek, který nám shrnul historii o kosmonautice. Pro nás byla celá řada informací nová a všechny byly velmi zajímavé. Podívali jsme se prostřednictvím obrázků do Číny, starověkého Řecka.

Potom jsme si zopakovali informace o kosmonautice od roku 1957. Zjistili jsme i spoustu zajímavostí.

Následovala beseda, ve které nám náš přednášející velmi trpělivě odpovídal na naše všetečné i zvídavé otázky. Například, jestli Američané skutečně přistáli na Měsíci a zda to nebyl jen filmový trik. Pan Halousek nás nepřesvědčoval, jen nám velmi prakticky ukazoval, jak byla před startem Apolla 11 připravena americká vlajka a jak probíhalo její vztyčení na Měsíci.

Po dvou hodinách nastala další zajímavá součást přednášky, a to focení s „krtečkem kosmonautem“.

Panu Halouskovi za přednášku i odpovědi na naše otázky velmi děkujeme.

Fotogalerie je zde...

 

Dopravní hřiště

Přejít do fotogalerie Letos proběhlo pro páťáky již třetí cvičení na dopravním hřišti. Náš dopravní učitel nám tentokrát nic neodpustil. A jezdit přesně podle předpisů není vůbec jednoduché. Ale protože si už uvědomujeme, že je to životně důležité, moc jsme se snažili.

Správně vjet na kruhový objezd, správně ukazovat při odbočování, sledovat dopravní značky a ostatní účastníky silničního provozu. To nebylo jen takové bezstarostné ježdění na kole. Nakonec si někteří vyzkoušeli jet i při vypnutých semaforech, kdy se museli řídit jen pokyny strážníka.

Vzhledem k tomu, že se vybavení dopravního hřiště stále zlepšuje, užili jsme si zábavy i v době, kdy jsme nejezdili na kole.

Fotogalerie je zde...

 

Třetí třída na Vědecko-technickém jarmarku

Přejít do fotogalerie Dne 16.6.2015 se 3.třída zúčastnila Vědecko-technického jarmarku v rámci pardubických městských slavností Zrcadlo umění.

Je nádherný, téměř letní den… Vyrážíme po zkouškách na Akademii trolejbusem do města, těšíce se, co přinese Vědecko-technický jarmark, pořádaný Universitou Pardubice přímo na třídě Míru…

Vystupujeme z trolejbusu u Zelené brány – a již vidíme jinou, souběžně probíhající akci na Pernštýnském náměstí. Láká nás, neboť všichni na náměstí třímají v rukou barevné balónky naplněné heliem!!! Přesouváme se na Pernštýnské náměstí, dostáváme od organizátorů kýžený balónek a pokračujeme pod azurově modrou oblohou na třídu Míru. Ach, zmrzlina! Je nám krásně a atmosféra dokonale navozuje blížící se prázdniny.

U stánků University se registrujeme a již ve skupinkách nakukujeme do stánků s vědou….. Na registrační kartičku dostáváme po splnění úkolu razítko a po získání dostatečného počtu razítek máme možnost získat dřevěné Domino, Coca-Colu, zrcátka, pexeso, omalovánky... Ale o to nám ani tak nejde, zkoušíme chemické pokusy, svou kapacitu plic, píšeme tajným písmem, rozkládáme barevné spektrum, díváme se na fungující roboty, máme možnost zahrát si na záchranáře a mnoho jiných činností.

Ani se nám nechce zpět na oběd. Když kluky, kteří jsou namaskovaní z jarmarku jako po autonehodě, potkává po návratu do školy pan ředitel, je upřímně zděšen: „Kluci, co se vám stalo? To snad nemyslíte vážně!“

Všem žákům se jarmark moc líbil a doufejme, že vzbudil zájem o exaktní vědy!

Těšíme se na příští rok, zcela jistě se na podobnou akci opět vypravíme***

Fotogalerie je zde...

 

Škola v přírodě Šajtava

Přejít do fotogalerie Co jen říci o proběhnuvší škole v přírodě? Pokusím se v následujících sděleních aspoň přibližně nastínit atmosféru pobytu. Objekt Šajtava je úžasným místem – samota na kopci nad údolím říčky Zdobnice s výhledem na hřbet Orlických hor. Je tu zcela čistý vzduch – po celou dobu zde projela auta pouze čtyřikrát, a to jeep paní majitelky, poštovní auto s pohlednicemi pro naše děti od hodných rodičů, pekaři s pečivem, ochránci přírody s jeepem, již střežili okem bedlivým, zda někdo neničí skvosty panenské přírody...

Více zde...

Fotogalerie je zde...

 

Vítězství v soutěži XII. ročníku "Kreslíme a malujeme s festivalem 2015"

Přejít do fotogalerie Naše 3.třída se zúčastnila výtvarné soutěže v rámci XII. Ročníku International Festival Jazz Dance Open 2015 , jenž pořádá paní Helena Machová, ředitelka festivalu, ředitelka Tanečního a pohybového divadla v Pardubicích. Naši žáci zvítězili na „celé čáře“ a byli pozváni paní ředitelkou festivalu dne 31.5. 2015 do Východočeského divadla v Pardubicích, kde zhlédli soutěžní utkání vynikajících tanečních souborů...

Celý článek i s obrázky je zde...

 

Dětský den 2015

Přejít do fotogalerie V letošním školním roce jsme oslavili Dětský den již 28.května 2015, protože třeťáci odjížděli 1.června do školy v přírodě. Děti tradičně soutěžily ve sportovních disciplínách, ze kterých byla radost vybírat. Například : hod na koš a na cíl, chytání rybiček, minigolf, kuželky, chůdy, skládání puzzle na čas, chůze s míčkem na pálce atd. Na stanovištích za splnění úkolu získaly žetony. V obchůdku si za ně nakoupily sladkosti a věcné ceny. Chlapci měli největší zájem o kšiltovky nebo vystřelovací letadélka, děvčata zase o gumičky na pletení. Byli jsme rádi, že nám nepršelo, a tak jsme si sportovní dopoledne užili.

Fotogalerie je zde...

 

Vyhodnocení sběru starého papíru a pomerančové kůry

Přejít do fotogalerie Ve dnech 13. – 15. 5. probíhala na naší škole akce „Sběr starého papíru.“ Zúčastnili se jí žáci 1. – 5. třídy. Nasbíralo se celkem 3 851 kg starého papíru. Největší radost měli ze svého vítězství naši prvňáčci....

Celý článek i s obrázky je zde...

 

Čarodějnice 2015

Přejít do fotogalerie Krásného čtvrtečního odpoledne dne 7.5. proběhlo tradičně na naší školní zahradě setkání dětí, rodičů a pedagogů na akci Čarodějnice. Bylo sice den před státním svátkem, a přece na zahradu školy dorazil dostatečný počet lidí, kteří se na toto setkání těšili. Nejvíce bylo prvňáčků, ale přišli i žáci ze všech ostatních tříd. Atmosféra byla příjemná, přátelská, nenucená....

Celý článek i s obrázky je zde...

 

Druháčci ve škole v přírodě

Přejít do fotogalerie Od 26. do 30. dubna jsme byli ve škole v přírodě na Vysočině nedaleko městečka Krucemburku ve Štířím Dole. Celá naše třída bydlela v samostatném okálu....

Celý článek i s obrázky je zde...

 

Zprávy ze školy v přírodě - den čtvrtý

Přejít do fotogalerie Začíná předposlední den školy v přírodě, pobyt utekl jako voda :) a zítra jedeme domů. Počasí nám dnes přálo, svítilo sluníčko a tak jsme šli na výlet do Krucemburku. Menší děti kousek jely autobusem a větší děti šly pěšky, 3km do městečka jsme ušli jako nic. V Krucemburku jsme se občerstvili zmrzlinou, nakoupili něco malého dobrého, chvilku si odpočinuli a pak šlapali zpátky. Ke svačině paní kuchařka upekla voňavý štrůdl. Mňam. Večer se přiblížil a malé i velké děti netrpělivě očekávaly diskotéku. Přípravy byly pečlivé. Učesat, nalíčit, ozdobit, obléknout a pyžamová party může začít :).

Zítra dopoledne zabalit, snad nic nezapomeneme a v 15.30 dorazíme ke škole.

Celý článek i s obrázky je zde...

 

Zprávy ze školy v přírodě - den třetí

Přejít do fotogalerie Počasí se nám pokazilo a ráno jsme se probudili do husté mlhy. Dopoledne jsme se všichni vydali do blízké vesničky Hluboká, podívat se na sochu Josefínu. Josefína je socha místního umělce Michala Olšiaka. Socha je obrovská. Vedle sochy jsme si připadali jako trpaslíci. V Hluboké je také statek, kde jsme si prohlédli divočáky, koně, krávy a drobnou drůbež. Pro městské děti určitě příjemné zpestření. Po obědě se druháci utkali v běhu a čtvrťáci si zaběhli postřehový závod. Naštěstí nikdo nezmokl. Jen jsme byli vyfoukaní a promrzlí. Před večeří děti s radostí uvítaly pohádku. Přes noční déšť a vítr, všechny děti únavou rychle usnuly a spaly až do rána.

Celý článek i s obrázky je zde...

 

Zprávy ze školy v přírodě - den druhý

Přejít do fotogalerie Máme za sebou první noc a paní učitelka Hýsková vzkazuje rodičům, že nikdo v noci neplakal a všechny děti krásně spaly až do rána. Moc děti chválí za statečnost. Čtvrťáci uronili malou slzičku, ale nakonec byli také stateční a všichni usnuli. Čerstvý vzduch a sluníčko z předešlého dne nás příjemně unavily.

Ráno nás probudil zpěv ptáků, sluníčko a vůně snídaně. Menší děti šly na výlet okolo rybníka Řeka a větší děti šly na túru do Ždírce nad Doubravou a Krucemburku. Odpoledne za námi přijeli pejsci. Viděli jsme práci psů při canisterapii, trénink na cvičišti agility a výcvik psů. Vše jsme si vyzkoušeli, pejsky podrbali a pomazlili. Večer se nám chýlí ke konci, tak půjdeme vyzkoušet vířivku. ....

Celý článek i s obrázky je zde...

 

Zprávy ze školy v přírodě - den první

Přejít do fotogalerie Cesta uběhla rychle a za 45min jsme vystupovali z autobusu. Ani jsme si nestihli sníst svačinu. Děti cestu zvládly na výbornou. Ve Štířím Dole nás přivítalo sluníčko, pěkně udržovaný areál a příjemní majitelé. Druháčci se ubytovali v samostatném okálu a čtvrťáci bydlí na hlavní budově. K večeři nám připravili ovocné kynuté knedlíky, byly vynikající a všechno jsme snědli. Před spaním jsme se šli provětrat na hřiště. Zahráli jsme si přehazovanou, zaházeli létacím talířem, zatočili na kolotoči a proběhli se. Večer se nám bude pěkně usínat....

Celý článek i s obrázky je zde...

 

Velikonoční dílna

Přejít do fotogalerie Velikonoce jsou pro nás významným obdobím roku, časem, který už jako děti velmi silně prožíváme. Souvisí s nástupem jara jako ročního období, vznikem nového života, malováním vajíček, pomlázkou, ale především Velikonoce jsou významným náboženským svátkem. Čtvrťáci si vyzkoušeli během velikonoční dílny ozdobit vajíčko netradiční technikou, uplést pomlázku, vyrobit tradiční ozdobu z těsta, kterou pak ozdobili voňavým kořením. Dozvěděli jsme se o původu Velikonoc a pověděli si o tradicích, které se váží k velikonočním zvykům. Sladkou odměnou na závěr byla ochutnávka velikonočního mazance...

Celý článek i s obrázky je zde...

 

Juráška

1. den
Dopoledne
Příjezd bez problémů, vybalování, zabydlení...
Odpoledne
Lyžování - rozřazování do družstev. Slunce pálilo a sníh ještě odpoledne v rámci možností /dopoledne bude kvalitnější - přes noc mrzne/
Večer
Sekaná, kaše, učení a film..
Ilustrační foto:zde... a zde...

2. den
Dopoledne
Lyžování na krásné upravené a umrzlé sjezdovce při jarním slunci. Nelyžaři bobují.
Odpoledne
Lyžování na trochu rozbředlé sjezdovce. Nelyžaři procházka a opalování a bobování. Po svačině učení.
Večer
Většina večerní lyžování na upravené sjezdovce, ostatní odpočinek.
Ilustrační foto:bobaři, vedoucí, skupina Hilbertová, skupina Hýsková, večerní lyžování a náročný nástup na vlek

3. den
Dopoledne
Lyžování, nelyžaři stavba sněhuláka.
Odpoledne
Dobrovolné lyžování /7 nezmarů/, ostatní výlet na polskou hranici. Hry a učení.
Večer
Přednáška horolezci Altaj.
Vše probíhá super - zítra nás čekají závody a závěrečný večer. Dnes přijel pan Menc a natočil video o našem pobytu, které můžete shlédnout zde...
Ilustrační foto:stavba sněhuláka, lyžaři nezmaři, polská hranice prvňáci, polská hranice druháci, polská hranice třeťáci a polská hranice čtvrťáci

4. den
Dopoledne jsme lyžovali na perfektně upravené sjezdovce, stavěli jsme v lese domečky a bobovali. Po poledním kllidu a krátkém rozlyžování jsme závodili. Šimona s neštovicemi si odvezl tatínek. Lyžování i bobování jsme si moc užili, nemáme žádné úrazy a těšíme se domů. Posíláme pozdrav ze závěrečné discotéky.
Ilustrační foto: vítězka mladších žákyň Verunka, vítěz mladších žáků Zbynďa, vítězka starších žákyň Martinka a vítěz kategorie starších žáků Michal.

 

Čtvrťáci na bruslení

Přejít do fotogalerie Plavky jsme vyměnili za brusle a ve čtvrtek jsme po druhé vyučovací hodině nadšeně vyrazili autobusem bruslit. Vybaveni přilbou, bruslemi, drobnými mincemi do automatu na něco malého dobrého a především dobrou náladou. Naše zimní hodina tělesné výchovy na ledě je vždy příjemným zpestřením výuky a vylepšujeme si i bruslařské dovednosti...

Více zde...

 

Bezpečný internet – knihovna

Přejít do fotogalerie Ve čtvrtém ročníku žákům na naší škole přibyl předmět informatika, který děti přivítaly s nadšením. Vždyť počítače se staly součástí našeho života a je potřeba naučit se jim rozumět. Takový počítač, notebook, tablet nebo „chytrý“ telefon umí pobavit a je s ním zábava. Avšak prostředí internetu a online virtuálního prostředí v sobě nese také rizika, a to především při nezodpovědném zacházení. Krajská knihovna pořádá besedy, kde děti seznamuje se základními pravidly bezpečného používání internetu a poukazuje na nebezpečí, která na neopatrného uživatele mohou čekat...

Více zde...

 

Parní stroj ve škole

Text: žákyně 4.ročníku: Barbora Vondráková a Kristýna Krejčíková

Přejít do fotogalerie V úterý 27.1.2015 přinesl Tadeáš Karásek s tatínkem do školy parní stroj.

Bylo to velice zajímavé.

Na modelu nám ukazovali, jak se se strojem pracuje, a jak stroj řeže dřevo.

Více zde...

 

Prvňáčci poprvé v krajské knihovně

Přejít do fotogalerie Koncem prvního únorového týdne jsme se vydali na naši úplně první besedu do krajské knihovny. Zahájili jsme tak program návštěv do knihovny, který pro nás vlastně skončí až v páté třídě. Slavnostní okamžik pak pro nás bude Pasování prvňáků na čtenáře, které proběhne v červnu tohoto školního roku...

Více zde...

 

Dopis pro budoucí prvňáčky

Moji milí budoucí prvňáčkové, vážení rodiče,

ve dnech 4. 2. a 5. 2. 2015 proběhl na naší škole zápis do první třídy. Všechny děti, které k zápisu přišly, byly statečné, šikovné. Každé dítě bylo něčím jedinečné.

Moc se těším na naše společné učení, třídní i školní akce.

Podívejte se na pár fotografií ze zápisu. Uvidíte šikovné děti, usměvavé rodiče.

třídní učitelka budoucí první třídy

Zuzana Jiroutová

Fotogalerie je zde...

 

Den otevřených dveří – Dílničky pro děti z mateřských školek a jejich rodiče

Přejít do fotogalerie V pondělí odpoledne se do naší školy mohly přijít podívat děti, které se na povinnou školní docházku teprve připravují. Spolu se svými rodiči měli možnost nahlédnout do školní družiny, ve které si hráli naši prvňáčci a druháčci. V jednotlivých třídách pak na děti čekaly paní učitelky, které měly připravenou výrobu různých dárečků. Děti si pak za pomoci paní učitelky, šikovného páťáka nebo i tvořivých rodičů mohly vyrobit sněhuláka, pejska, masku, panenku nebo sněhovou vločku. Odpoledne jsme strávili příjemně a všichni se těšíme, že se s dětmi zase potkáme. Třeba jako s našimi prvňáky v příštím školním roce nebo na příštích dílničkách...

Více zde...

 

Tříkrálová slavnost

Přejít do fotogalerie Letošní Tříkrálová slavnost byla pro nás, současné páťáky, poslední. Proto jsme si ji chtěli náležitě vychutnat. Hrát chtěli všichni. Ovšem postav v této hře není mnoho. Ze strachu, aby nám někdo neonemocněl, a aby si zahrálo co největší množství žáků, jsme měli dvojí herecké zastoupení. Na celou přípravu jsme měli pouze týden a to jsme se ještě stále učili český jazyk i všechny ostatní předměty. V závěru byly obdivovány dívky, které hrály mužské role. Mnozí se spokojili i s nošením magnetofonu, či hvězdy.

Přišly se na nás podívat i naše maminky. Poprosili jsme je o hodnocení naší práce.

Radkova maminka:

Páťáci se připravili,
aby nám Tři Krále představili,
co cestou do Betléma zažili.

Hráli o tom, jak putovali Baltazar s Melicharem,
a Kašpar, za Ježíškem, každý s darem.

Velmi pěkné představení,
dokonce ve dvojím hereckém obsazení.

Pověděl nám vypravěč Kubík,
co K+M+B znamená na dveřích.:

Na závěr tříkrálové koledy děti zpívaly,
diváci, učitelé, maminky a sourozenci se přidali.

Hercům i režisérce děkujeme,
příjemná atmosféra nás v lednu hřeje.

Kryštofova maminka:

Divadelní představení - Tři Králové - jsem poprvé viděla v první třídě a podruhé nyní. I poprvé se mi vystoupení moc líbilo, ale nyní to bylo opravdu skvělé. Všichni "herci" hráli opravdově, bez studu, ne dětsky, tak jako před 5 lety, ale vyzrále, s obrovským nasazením. Úžasní byli všichni, ale ráda bych vyzdvihla Barču, která mě osobně moc mile překvapila, do role se vžila a zahrála ji opravdu moc dobře. Následné hudební vystoupení dětí, hra na flétnu a zpěv koled bylo taky moc fajn (dokonce si při něm Mia, moje dcera, s chutí i zatancovala). Byl to skvělý zážitek, který nám umožnil se ve stresu začátku roku na chvíli opět zastavit a připomenout si vánoční atmosféru, klid a pohodu. Naše Mijuška na divadlo denně vzpomíná, chce jít do školy a stále si koledu zpívá. Jen škoda, že tak pěkně nacvičená a sehraná hra nepřekročí hranice vaší školy, jistě by byla velmi úspěšná.

Fotogalerie je zde...

 

Vánoční posezení s rodiči v 5. třídě

Přejít do fotogalerie V pátek dopoledne před vánočními prázdninami jsme prožili tradiční vánoční posezení s rodiči. Letos jsme se opět velmi důkladně připravili.

Vlastnoručně jsme vyrobili jednohubky, narovnali cukroví od maminek a připravili si program.

Naše letošní vystoupení tvořily tři příběhy:

Sněm zvířat – nám pomáhal ujasnit si, co je nejdůležitější na Vánocích.

Narozeniny – vysvětlily, že dát někomu dar neznamená vybrat ten nejdražší, největší, ale ten, co udělá radost.

Brahmaputra – tady byl hlavním hrdinou kapr, který sešel věkem. Děj se odehrával v obyčejném paneláku. Jak řekl Jonda, byla to náležitě upravená polokomedie, kdy zdánlivě jednoduchá věc je obtížná, pokud pro ni člověk nemá cit. A hlavní přínos pro nás. O Vánocích má být hezky a nikdo by neměl být sám.

Po představení nám Jonáš zazpíval. Pak následovala nejoblíbenější část dne – rozdávání dárečků.

Všichni jsme se nakonec sešli u hodovního stolu. Jedli jsme, pili a báječně se bavili. Děkujeme všem našim příbuzným, kteří si zajistili volno a přišli s námi pobýt.

Fotogalerie je zde...

 

Vánoce na zámku Potštejn

Přejít do fotogalerie Vánoce se kvapem blíží, celá škola je nazdobená a všechny třídy včetně školní družiny věnují poslední školní dny tohoto kalendářního roku připomínání si tradičního kouzla Vánoc.

V úterý se první, druhá, třetí třída vypravila do padesát kilometrů vzdáleného Potštejna na zámek. Byl tu pro nás připraven nádherný program...

Více zde...

 

Vánoční besídka

Přejít do fotogalerie Dne 11.12. předvedly děti své herecké, taneční a pěvecké umění svým rodičům na odpolední besídce pro rodiče. Děti se na vystoupení pro své rodiče moc těšily. Svým vystoupením vytvořily příjemnou vánoční atmosféru a rodičům popřály krásné Vánoce.

 

Mikulášská besídka

Přejít do fotogalerie Dne 9.12. se v divadle Exil uskutečnila mikulášská besídka pro žáky naší školy. Besídku zahájili žáci dramatického kroužku, kteří zahráli pohádku Jak princezna hádala až prohádala. V království vládla princezna Rozmarýnka. Byla velice chytrá a znala spoustu hádanek. Jednoho dne vyhlásila ve svém království, že kdo uhodne její hádanky, dostane půl království. Hned se seběhli princové a princátka, ale nikdo její hádanky neuhodl. Až přišel na zámek obyčejný pasáček vepříků Ondra. Sklidil posměch celé královské rady. Ukázalo se ale, že Ondra má pod čepicí a všechny princezniny hádanky uhádl. Nakonec se smál on a ještě spravedlivě potrestal královskou radu.

Pak následoval další program. Sólo na trubku zahráli bratři Martin a Dominik Kašparové. Děvčata ze třetí třídy zatančila taneční improvizaci Vločky a nakonec žáci zazpívali vánoční písně pod vedením pana ředitele Jaroslava Karcola.

Na závěr přišel děti navštívit pan Mikuláš. Všechny třídy si pro něho připravily vánoční písně. Pan Mikuláš byl velmi spokojen a děti obdaroval nadílkou.

Fotogalerie je zde...

 

Mikuláš v Pardubičkách

Přejít do fotogalerie Každý rok si připraví pátá třída pro ostatní děti mikulášskou nadílku. Nesmí chybět ani čerti a andělé. Letošní páťáci nejprve sháněli masky, potom sepisovali knihu hodných dětí a ještě raději knihu hříšníků. Procvičili si písničku o Mikulášovi, kterou pak nejen zahráli, zazpívali v každé třídě. Dokonce tuto písničku naučili i všechny děti na škole.

Snažili se být nejmírnější v první třídě, aby někoho nevyděsili, přesto se v této třídě objevily slzičky. Ovšem při společné písničce, při obdarovávání už nikde nechyběl úsměv na rtech. Ve druhé třídě slibovali hříšníci, že se polepší. Ti, co byli odměněni, byli na sebe patřičně pyšní. Ve třetí třídě se hříšníci moc nebáli. Zato čtvrťáci vše bedlivě pozorovali a již se připravovali na příští školní rok, kdy oni budou obcházet jednotlivé třídy, budou trošku strašit, vyžadovat písničky a odměňovat hodné děti.

Letošní páťáci jim přejí, aby si to užili tak jako oni letos.

Fotogalerie je zde...

 

Adventní spirála

Přejít do fotogalerie Letošní adventní spirála byla pro nás páťáky poslední. Proto jsme si ji chtěli náležitě „vychutnat“. Zvolili jsme tradiční svícínky, protože jsou zajímavé hned ze dvou důvodů. Namlsáme se při jejich výrobě a sníme je po skončení spirály.

Příprava spirály je už pro nás samozřejmostí a vždy se snažíme o co nejdelší spirálu. Díky paní Langšádlové máme pokaždé dostatek chvojí. Nácvik písně „Byla cesta ušlapaná“ je každým rokem snadnější, přesto rádi střídáme naši hru na flétnu s reprodukovanou hudbou.

Všichni jsme si letos prošli spirálou velmi pomalu a důstojně. Pozorovali jsme naše maminky, tatínky, sourozence, dědečka a sestřenice, jak oni zvládnou projít spirálu a donést si svíčku až na své místo. Vždy se nám moc líbí, když se na spirále sejde část, nebo dokonce celá rodina. Péťa byl vloni předškolák, letos už šel hrdě sám. Naše malé sestřičky by zatím spirálu sami nezvládly.

Adventní spirálou nám začal advent, ačkoli první svíčku na věnci jsme zapálili až v pondělí. Všichni jsme se zklidnili a snažili jsme se přesvědčit sebe i okolí, že očekávání Vánoc je to nejkrásnější.

Fotogalerie je zde...

 

Tisknu, tiskneš, tiskneme

Přejít do fotogalerie Dne 13.11.2014 se naši třeťáci zúčastnili programu ve Východočeské galerii – Tisknu, tiskneš, tiskneme.. Měli jsme o tomto programu skvělé reference od našich žáků ze 4. a 5.třídy a od jejich paní učitelek..

Více zde...

 

Ostrovy lidojedů

Přejít do fotogalerie Dne 3.11.2014 se 3. třída společně s 5.třídou zúčastnila dalšího dílu projektu Planeta Země 3000 – Ostrovy lidojedů. V minulých letech jsme již zhlédli Čína, země Draků a vloni program Madagaskar. Jelikož jsme podvakrát byli nadmíru spokojeni, přihlásili jsme se i letos...

Více zde...

 

Pěvecká soutěž

Přejít do fotogalerie Žáci naší školy se minulý týden zúčastnili 4. ročníku pěvecké soutěže Pardubické štěbetání mezi pardubickými školami. Soutěž organizovala DDM Beta pro žáky prvních, druhých a třetích ročníků základních škol. Děti zpívaly dvě české písničky.

Naši žáčci se nenechali v konkurenci ostatních zpěváčků zahanbit. Martin Kašpar ze třetí třídy obsadil krásné 3. místo a Barunka Zemánková ze druhé třídy získala čestné uznání. Děti si odnesly diplomy a drobné dárky, které si za své výkony určitě zaslouží. Gratulujeme :) !

Více zde...

 

13. listopadu sice nechumelilo, ale Martin na bílém koni dorazil

Přejít do fotogalerie Na svatého Martina bývá dobrá peřina. Tato a mnohé další pranostiky nám každoročně připomínají, že podzim pomalu končí a začíná se přibližovat zima.

I u nás ve škole jsme se na příjezd sv. Martina náležitě připravovali. Žáci se seznámili s legendou o sv. Martinovi, prvňáčci vyráběli koníky, všichni pilně cvičili martinské písně a ti starší vlastnoručně vyráběli lampiónky do průvodu.

V 17.00 hodin jsme se sešli před školou, abychom společně se světlem došli, jak je již tradicí, na Vinici. Po krátkém programu sv. Martin skutečně dorazil, aby nám předal své poselství. Na závěr děti hledaly poklad, o který se spravedlivě rozdělily.

Svátek sv. Martina je spojen s významným lidským gestem – soucitem, laskavostí a schopností se dělit. Děkuji tedy všem, kteří přišli společně s námi tento svátek oslavit. Všem, kteří se podíleli na přípravách, organizaci a hladkém průběhu celého večera.

Fotogalerie je zde...

 

Vyhodnocení sběru starého papíru

Přejít do fotogalerie Ve dnech 22. – 24. 10. probíhala na naší škole akce „Sběr starého papíru.“ Zúčastnili se jí žáci 1. – 5. třídy. Nasbíralo se celkem 3 036 kg starého papíru. Největší radost měli ze svého vítězství žáci druhé třídy.

Více zde...

 

Logická olympiáda

Naše škola se letos poprvé zúčastnila matematické soutěže LOGICKÁ OLYMPIÁDA. Soutěž pořádaná Mensou České republiky je založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Jde o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického myšlení. V kategorii A, což je 1. až 5. třída, se zúčastnilo 47 žáků. A ostudu naší škole rozhodně neudělali.

V kategorii žáků prvního stupně máme dva úspěšné řešitele, kteří postoupili do krajského kola, které proběhlo v pátek 7. listopadu. Naši školu zde reprezentovali dva žáci – z 2. třídy Zbyněk Makovský a ze 4. třídy Adam Korec. Blahopřejeme těmto žákům k úspěchu. Gratulace a poděkování patří také všem, co se o zdolání nominačního kola pokusili.

 

Čtvrťáci v galerii U Jonáše

Přejít do fotogalerie V úterý jsme navštívili pardubickou galerii U Jonáše, která pořádá zajímavé animační programy pro školáky. My jsme si vybrali program Tisknu, tiskneš, tiskneme … Během zajímavého dopoledne jsme se seznámili se základními grafickými technikami. Vyzkoušeli jsme si techniku linorytu, práci s grafickým lisem i tisk z koláže. Naši práci jsme začali návrhem. Samotné rytí do linolea nás stálo hodně úsilí, ruce nás bolely, ale výsledek stál za to. Natírání barvy a roztírání válečkem pak už bylo jednoduchou činností. Při závěrečném tisku na papír jsme si společně pomáhali a obrázky se všem moc pěkně povedly.

Více zde...

 

Autorské čtení v Krajské knihovně - setkání s kreslířem a spisovatelem Pavlem Čechem

Přejít do fotogalerie Toto setkání bylo plné překvapení. Nejprve Jonda jásal, že se setká s autorem svých oblíbených knih. Všichni jsme si představovali spisovatele s brýlemi a bez vlasů. Do Krajské knihovny přišel zamračený, unavený „indián“ s dlouhými vlasy a bez brýlí. Během několika málo chvilek nás nadchl svým pohledem na svět. Během několika málo chvilek se stal naším starším kamarádem. Během několika málo chvilek v nás získal své věrné čtenáře.

Bylo to velice příjemné setkání, plné překvapení, pohody a úžasného pohledu na svět. Bylo to setkání plné fantazie, pohody a víry v dobré lidi.

Fotogalerie je zde...

 

Nonstop čtení ve znamení muzea

Přejít do fotogalerie Byli jsme pozváni na nonstop čtení do Krajské knihovny. Téma muzea nevypadalo na první pohled nijak zajímavě. Ovšem pracovnice muzea paní Helena Slepičková si nás zcela získala. Svou lásku k muzeu, své nadšení velice rychle přenesla i na nás. Z každé naší vědomosti či zkušenosti měla obrovskou radost. Chlubili jsme se, které výstavy jsme v našem muzeu navštívili, kolikrát jsme si se školou či rodiči muzeum prohlédli.

Když mluvila paní Slepičková, sledovali jsme ji se zatajeným dechem. Na nějaký čas se z nás stali zaměstnanci muzea. Víme, jak je naše muzeum na zámku krásné, důležité a neustále se měnící.

V závěru jsme četli úryvek z knihy O zvířátkách pana Krbce. Připomněli jsme si nádherné večerníčky z dob našeho raného dětství.

Úplně nakonec nás paní Slepičková osobně pozvala do pardubického muzea. Určitě to využijeme a v nejbližší době půjdeme do přírodovědné části muzea.

Fotogalerie je zde...

 

Prvňáčci sportovali na Spořilově

Přejít do fotogalerie Nedávno jsme obdrželi pozvání na Spořilovské sportovní dopoledne. Vzali jsme si batůžky se svačinkami a vyrazili jsme. Dopoledne bylo sice trochu chladno, ale nám to vůbec nevadilo. Zahřáli jsme se při střelbě na bránu, florbalovém slalomu, skákání v pytli, slalomu na koloběžce, točení obručí, hodu talířem, skoku z místa nebo třeba na provazové lávce. Tam se někteří z nás museli moc a moc natahovat, aby dosáhli na horní lano. Během našeho sportování jsme měli čas i na svačinku. Přišli se za námi podívat i bývalí žáci naší školy, kteří teď navštěvují šestý ročník na ZŠ Spořilov. Protože se před polednem udělalo opravdu pěkně, šli jsme na oběd pěšky. Krásně jsme se prošli. Sladkost, kterou jsme dostali, jsme si schovali na odpoledne. Po sportovních výkonech a procházce nám obzvlášť chutnala.

Děkujeme ZŠ Spořilov za pozvání a sladkou odměnu...

Více zde...

 

1. a 2.kolo Ligy škol v orientačním běhu

Přejít do fotogalerie Naše škola se tradičně zúčastnila 1. a 2.kola OB. Oba závody proběhly za překrásného slunného, téměř letního počasí. 1.kolo probíhalo 24.9.2014 na Dubině, 2.kolo 8.10.2014 na Slovanech.

Chlapců, kteří chtěli v tomto sportu poměřit své síly s ostatními běžci z jiných pardubických škol, bylo jedenáct, odvážné dívky byly pouze dvě a to Veronika ze 2.třídy a Veronika ze 3.třídy...

Více zde...

 

Pardubičky na závodišti

Přejít do fotogalerie Na konci září využila třetí, čtvrtá a pátá třída pozvání na pardubické závodiště. Rozdělili jsme se do dvou skupin a po dobu více než šedesáti minut každou naši skupinu provázel pan Šabata. Velký znalec, milovník koní a Velké pardubické. Víme, kde je tiskové centrum, padok (místo, kde se shromažďují koně před dostihem), stěna se jmény všech vítězů Velké pardubické.

Prohlédli jsme si osamělé stáje, prázdné tribuny. Zastavili jsme se u sochy pana Váni. Prozkoumali jsme cílovou rovinku s podkovou a zrcadlem. Cílová kamera byla uklizená.

Vrcholem prohlídky byly překážky na závodišti. Velmi nás zaujal Taxisův příkop.

Po celou dobu jsme dostávali od pana Šabaty nejenom informace, ale i otázky. Za každou správnou odpověď jsme získali zajímavé odměny.

Ačkoli nebylo nejlepší počasí, byl tento den pro nás všechny velmi vydařený.

Fotogalerie je zde...

 

Pardubické městské slavnosti - Sportovní dopoledne

Přejít do fotogalerie Dne 3.10.2014 se naše 3.třída zúčastnila Sportovního dopoledne konaného v rámci Pardubických městských slavností.

Vyrazili jsme pěšky parkem Pod Vinicí ke kýženému cíli – Pernštýnskému náměstí, kde se odehrávalo Sportovní dopoledne pro žáky základních škol...

Více zde...

Fotogalerie je zde...

 

Školní olympiáda 10.9.2014

Přejít do fotogalerie Školní olympiáda proběhla tradičně začátkem září na hřišti TJ Sokol Pardubičky. Všichni žáci, jak ti , kteří již měli zkušenost z předchozích ročníků, tak i naší prvňáčci, se na sportovní klání těšili. Počasí bylo sportovcům nakloněno – byl jeden z krásných slunných podzimních dní...

Více zde...

Nejlepší výkony v jednotlivých disciplínách jsou zde...

 

Zahájení školního roku 2014/2015

Slavnostní zahájení nového školního roku proběhne v pondělí 1. září 2014 v 8.00 hodin. Žáky si vyzvednou třídní učitelky u hlavního vchodu a odvedou si je do svých tříd.

Během letošních letních prázdnin dostala naše škola nový kabát v podobě nátěru fasády. Stala se tak lákavější i z venku. Uvnitř budovy se podařilo vyřešit havarijní stav neodtékajících umyvadel. Některé třídy jsou nově vymalovány. Do školní družiny nastoupila nová paní vychovatelka paní Ludvíková. V těchto dnech učitelky a vychovatelky pilně pracují na přípravě nového školního roku. Kolektiv všech pracovníků školy se těší na všechny žáky a žákyně školy. Nejvíc, jako každý rok, se těšíme na prvňáčky, kterých přijde dvacet šest.

 

2013/2014

 

Cesta do pravěku - část druhá, Archeopark Všestary

Přejít do fotogalerie Vyvrcholení našeho letošního projektu, Cesta do pravěku, byla Expedice 2014. Expedici jsme zahájili návštěvou Archeoparku Všestary.

Trošku nás zmátly ukazatele ve Všestarech, ale nakonec jsme centrum experimentální archeologie našli. Ujal se nás mladý archeolog, který nás nakazil svým nadšením a velmi chválil naše vědomosti. Nejprve jsme navštívili vnitřní expozice. Prošli jsme jeskyní, kde jsme obdivovali hlavně nástěnné malby a hroby. Poté jsme vystoupili do prvního patra a zkoumali život člověka v raných stadiích lidstva. Také jsme se podívali na filmové projekce, kde jsme pozorovali, jak takový člověk mohl bez pořádného nářadí a moderní techniky postavit dům. Ovšem nejvíce nás zaujaly repliky zbraní a nástrojů.

Další část prohlídky byla snad ještě zajímavější. Sledovali jsme jednotlivé stavby, které tu nadšenci postavili tak, jak by je stavěli naši předci. Nejvíce nám dali zabrat zemědělské práce. Pravidelně pečujeme o naše záhony ve škole. S rýčem, hrabičkami a motyčkou si umíme poradit. Ovšem zkypřit půdu pomocí dřevěného klacku a dřevěné motyky bylo nesmírně náročné.

Také jsme si zkusili brousit kamenné nástroje a drtit obilí na mouku. To jsme pak s obdivem vzpomínali na mlýnské kameny v ekocentru. Celá prohlídka byla pro nás velmi zajímavá a ujasnila nám spoustu dosud získaných vědomostí a dovedností.

Fotogalerie je zde...

 

Cesta do pravěku – část první, Ekocentrum

Přejít do fotogalerie Náš letošní projekt, Cesta do pravěku, začal knihou Eduarda Štorcha – Lovci mamutů. V další naší přípravě nám velmi pomohli v Ekocentru.

První setkání proběhlo s lovci mamutů. My jsme po vzoru těchto lovců vyráběly nástěnné malby mamutů, našich zbraní a ostatních lovců. Později jsme zkoušeli cizí tlupě ukrást oheň. Ovšem strážce ohně jsme neoklamali a oheň jsme nezískali. Přesto jsme si v jeho ohni mohli opálit oštěpy, které jsme házeli na obrázek mamuta. Hra na mamuty a lovce, kteří ho chytají do pasti, se nám obzvlášť líbila.

Druhé setkání byla cesta do pravěku. Zahráli jsme si na archeology. Lopatka, hrabičky, štětec a lupa. To překvapení, ten skvělý pocit z nalezení kostí pravěkého živočicha. A co teprve, když se každá skupina pokusila to pravěké zvíře sestrojit a představit si ho.

Třetí setkání proběhlo těsně před naší expedicí a mělo nás naučit žít jako robinsoni. Nejprve jsme poslali zprávu o našem ztroskotání. Jak jinak, v lahvi hozené do Chrudimky. Snažili jsme se nabrat vodu ze studánky, získat jídlo. K tomu nám pomáhala mapa, kterou vyrobil bývalý trosečník. Postavit stan a rozdělat oheň jsme dokázali. Jen jsme nestihli uvařit čaj, zcela přírodní. Po celou dobu jsme museli spolupracovat, potlačit prosazování vlastních názorů, pokud měl kamarád lepší nápad.

Byli jsme důkladně připraveni na naši cestu do pravěku.

Fotogalerie je zde...

 

Psi z Chotyně v Pardubičkách

Přejít do fotogalerie 2. 6. 2014 byl u nás v Pardubičkách vojenský pes Athos. Kdo by neznal tohoto slavného psa. Byl vyznamenán naším ministrem obrany, vyznamenala ho i americká armáda. Dostal od ní deku hrdinů. Byl po svém zranění přepraven vrtulníkem do Bagrámu. Za Athosem chodili další psovodi se svými psy, aby darovali krev. Athos získal sympatie dalších zraněných vojáků. Jeho psovod doufá, že při svém temperamentu se možná vrátí do výcviku. A my jsme si mohli psa hrdinu pohladit a prozkoumat vše kolem něho. My čtvrťáci jsme se s ním setkali již po druhé. Ačkoli jsme jeho příběh dobře znali, stále nás dojímal a v našich očích byl a je ten největší hrdina.

Jeho psovod Rastislav Bartončík nám kromě příběhu Athose přiblížil i samotný Afghánistán. Poznali jsme, že je to velmi krásná, ale nesmírně chudá a tvrdá země. Země, kde se střídá vedro ve dne a velká zima v noci. Ačkoli příprava na zdejší pobyt trvá celý rok, není dost dlouhá na to, aby byl člověk na tuto zemi dostatečně připraven. Zajímavé bylo pro nás i to, že zdejší děti velmi rády chodí do školy. Ujasnili jsme si, proč jsou naši vojáci v této zemi, jak důležitá je ochrana civilních zaměstnanců. V tom všem hrají nesmírně důležitou roli psi vycvičení v Chotyni.

Krásný pes Max nám spolu s Pavlou Láňovou ukázal souznění člověka a psa, ale také schopnosti dobře vycvičeného psa najít v zavazadlech výbušniny. Max svým neomylným čichem prozkoumal všechna zavazadla v imaginárním autobusu. Nedal se vyrušovat ani dětmi, které ho s velkým zaujetím pozorovaly.

Šikovný pes Rex odhalil v autě drogy. Jeho psovod Oldřich Trtílek nás seznámil s výcvikem, ukázal nám sadu různých výbušnin a drog. Trpělivě odpovídal na všechny naše dotazy.

Na tento den jen tak nezapomeneme. Doufáme, že se i psům i jejich psovodům u nás líbilo.

Fotogalerie je zde...

 

Výlet do Slatiňan

Přejít do fotogalerie V pátek 20. června jsme vyrazili autobusem do Slatiňan. Vystoupili jsme na zastávce a vydali se pěšky na zámek, kde pro nás byla připravena zajímavá prohlídka. Průvodce nám rozdělil role. Na chvíli jsme se stali princi a princeznami, kotelníkem, kuchtíkem, klíčníkem, komornou, chůvou, kněžnou nebo knížetem. Klíčník otevíral dveře od jednotlivých komnat, kotelník zatopil, komorná poskládala kněžně noční košili a princové s princeznami si vyzkoušeli poklonu. Pak jsme pokračovali do zámeckého parku. Cestou jsme pozorovali zajímavé stromy a luční květiny. Procházkou jsme došli do hipologického muzea Švýcárna a pak na Kočičí hrádek. Tam jsme snědli svačinky, zastříleli si šiškami a vydatně se proběhli. Výlet se začal chýlit ke konci. Na zpáteční cestě jsme si prohlédli koně v oboře, byli nádherní, a spěchali na vlak. Odjeli jsme zpět do Pardubic. Výlet se nám vydařil.

Více zde...

 

Dětský den 2014

Přejít do fotogalerie 4. červen 2014 byl pro žáky naší školy mimořádným dnem. Všichni jsme se sešli na naší krásné zahradě oslavit Den dětí. Děti s radostí vyměnili školní lavice za různé sportovní soutěže. Letos bylo připraveno opravdu hodně disciplín, např. minigolf, kuželky, střelba ze vzduchovky, chůze s míčkem na pálce, chytání rybiček na čas, hod míčem na koš nebo na plechovky atd. Kdo byl rychlý a dobře splnil všechny úkoly, dostal žetony. Velký nápor nastal v malém obchůdku, když si každý utíkal koupit za získané body nějakou tu sladkost nebo věcnou cenu. Od rána nám svítilo sluníčko, a tak jsme si sportovní dopoledne všichni v pohodě užili.

Více zde...

 

Páťáci - pobyt v přírodě

Přejít do fotogalerie V pondělí 16. června jsme vyrazili na poslední společný pobyt v přírodě. Naším cílem je chata Juráška v Orlických horách. Cestou jsme se zastavili v Podorlickém skanzenu v Krňovicích. Vyrobili jsme si krásně voňavavá mýdla a pokračovali jsme dál. Odpoledne jsme navštívili infocentrum v Olešnici. Večer jsme si vyráběli cedulky na dveře pokojů a psali deník. Docela rychle jsme usnuli. Věděli jsme, že hned po snídani vyjíždíme na Masarykovu chartu na Šerlichu. Odtud jsme se vydali po červené značce zpět na chatu. Tůra se nám vydařila, měli jsme krásné počasí. Po obědě začalo pršet. Zbytek dne jsme věnovali různým aktivitám od hraní vybíjené až po oblíbené psaní deníčků. Aby se nám dobře spalo, vyrazili jsme na předvečerkovou procházku. ...

Více zde... a dále zde...

 

Výlet prvňáčků

Přejít do fotogalerie Blíží se nám konec našeho prvního školního roku a nastala doba výletů. I naše třída se vypravila na výlet. Všichni jsme se na výlet těšili. Nejprve jsme zamířili na zámek do Choltic. Zdejší pan kastelán nás provedl tou částí zámku, kde je výstava černého divadla. Vysvětlil nám, jak se takové divadlo hraje a provedl nás říší vodníků. ...

Více zde...

 

Páťáci získali 167 virtuálních padesátikorun na charitu

Přejít do fotogalerie V únoru jsme již poněkolikáté navštívili dětské oddělení Krajské knihovny v Pardubicích. Tentokrát proto, abychom se dozvěděli něco o knihách pro nás, pro starší čtenáře. Beseda byla velmi zajímavá. Nejvíce nás bavila druhá část, ve které jsme se mohli pohybovat po knihovně a hledat zajímavosti o knihách.

Více zde...

 

Páťáci na webových stránkách Policie ČR

Přejít do fotogalerie 28. února nás navštívila tisková mluvčí Policie ČR Pardubice, nprap. Drtinová. Hlavním tématem naší besedy byla cyklistika. Všichni na kole jezdíme, někteří jezdí dokonce i do školy. Proto jsme zvolili čas besedy dřív, než nasedneme na kola. Na přelomu jara a léta nás také čekají závěrečné zkoušky na dopravním hřišti. Na závěr besedy jsme se s paní nadpraporčicí společně vyfotili. Jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že je naše fotka na webových stránkách policie - zde...

 

Návštěva Ekocentra PALETA – program MRAVENCI

Přejít do fotogalerie Dne 22.5.2014 jsme opět vstoupili do zajímavého společenství hmyzu, stali jsme se alespoň na chvíli obyvateli mraveniště.

Skvělá lektorka Markéta, již si mnozí žáci pamatovali z programů pro školky, hravě dokázala zaujmout děti a probudit jejich zvídavost.

Žáci (i paní učitelka) se dozvěděli mnoho zajímavého ze života mravenců, například jak funguje jejich společenství, jakou hrají úlohu v přírodě, čím se živí dospělí jedinci a kukly, a dokonce si vyzkoušeli, jak mravenci komunikují. ...

Více zde...

Fotogalerie z procházky do Bubeníkových sadů je zde...

 

Škola v přírodě Trhová Kamenice

Přejít do fotogalerie Škola v přírodě nám utekla jako voda. Máme nové zážitky, užili jsme si hodně legrace, naučili jsme se něco nového o A. Jiráskovi a Starých pověstech českých, známe nové hry. Také jsme poznali, že jsme skvělá parta, táhneme za jeden provaz a je na nás spolehnutí, poznali jsme i nové kamarády. Bylo toho opravdu hodně. ...

Více zde...

 

…a již jsou za námi…Kdo??..No přece Čarodějnice!!!!!

Přejít do fotogalerie Tradiční oslava Pálení čarodějnic se letos velice vydařila. Celá proběhla v přátelském duchu setkání rodičů, dětí, učitelů. /Vloni se pro nepřízeň počasí odkládala a odkládala, až nakonec neproběhla vůbec./

Akce začala 29.4.2014 v 15:30 hodin /jako každoročně na přívětivé zahradě školy/ zapálením ohně a nezbytným zaklínadlem Hoř, ohýnku, hoř! Skandování tohoto textu bylo slyšet snad až k nemocnici, k Foxconnu a až do bývalého vojenského areálu za hřbitovem :-D Oheň se rozhořel rychle nejen následkem zaklínadla, ale i výběrem suchého dříví, jež osobně přichystal pan ředitel. Za veselého praskání ohně si děti zazpívaly s doprovodem kytary. Vzápětí následovala volná zábava a opékání buřtů i jiných pochutin.

Rodiče se neformálně bavili, diskutovali, děti sportovaly, využívaly hřiště, houpačky a další herní komponenty.

Největší pozornost vzbudila jedna snad skutečná čarodějnice, ale i její mladší následovnice – částečně byly ze stejného rodu, některé s ní byly spřízněné jen tím, že si rády hrají a mají rády kostýmy :).

Podívejte se na fotografie a posuďte sami, jak to všechno bylo!

Fotogalerie je zde...

 

První pomoc

Přejít do fotogalerie Seznámení s významnými osobnostmi může být i velmi praktické. Přesně takové bylo s tatínkem žáka naší školy, s panem Altmanem. Vloni všechny žáky školy provedl záchrankou, která je nedaleko. Letos jsme si zopakovali typy sanitek a získali spoustu dalších důležitých informací.

Také jsme si ujasnili, že i my děti můžeme telefonovat na linku 155, jak máme vést rozhovor a jak pomůžeme dispečerce, jaký vůz má poslat. Měli bychom poznat záchvat epilepsie, cukrovkáře, zástavu oběhu a opilého.

Víme, že nejprve musíme chránit sami sebe. Do cizího člověka nemáme dýchat. Důležitá je masáž srdce.

Na závěr jsme zkoušeli resuscitaci na tzv. Andule. Zhlédli jsme klip s písničkou přesně v rytmu masáže. Pak jsme zkoušeli masáž sami. Není to nic lehkého. Docela dřina.

O to víc obdivujeme všechny, kteří dokázali poskytnout první pomoc a zachránit nějakému člověku život. O to víc obdivujeme všechny záchranáře. Teď, když uvidíme houkající sanitku okolo naší školy, automaticky postojíme, i když bude na semaforu zelená. Už víme, proč je důležité, aby záchranka dojela včas.

Fotogalerie je zde...

 

Zprávy ze školy v přírodě

Přejít do fotogalerie Cesta proběhla bez komplikací a do Trhové Kamenice jsme dorazili v pořádku. S kufry nám pomohli místní instruktoři a po rychlém vybalení jsme si prohlédli okolí chaty, louky a lesy kam oko dohlédne. K obědu nám připravili rajskou omáčku. A odpoledne už jsme se zúčastnili prvních soutěží. Naše družstva se rozhodně neztratila. I když ve štafetovém souboji jsme si sáhli až na dno sil. Večer jsme malovali erby svých kmenů a krátké představení sklidilo potlesk. Na první den jsme toho stihli opravdu hodně...

Více zde...

 

Vyhodnocení sběru starého papíru

Přejít do fotogalerie Ve dnech 23. – 25. 4. probíhala na naší škole akce „Sběr starého papíru.“ Zúčastnili se jí žáci 1. – 5. třídy. Nasbíralo se celkem 3 017 kg starého papíru. Největší radost měli ze svého vítězství naši prvňáčci...

Více zde...

 

Mořena 2014

Přejít do fotogalerie Vynášení Mořeny patří mezi naše pravidelné projekty. Ta naše slavnost má určitou zvláštnost. Navazuje na zvyky a tradice našeho regionu. Každý rok nejprve vyneseme Mořenu, symbol zimy. Pěkně jí zazpíváme, zapálíme ji a vhodíme do Chrudimky. Novým lítem přivítáme jaro.

V druhé části si každá třída vybere Jidáše. Toho honíme. Zatím se nám ho nikdy nepodařilo dohonit.

Na třetí část se těšíme asi nejvíc. Přivítáme jaro zpěvem i říkačkami. Nakonec si zkusíme generálku na velikonoční pondělí. V rukou chlapců nechybí pomlázka a děvčata mají košíčky s odměnami pro chlapce. Každý rok zdůrazňujeme, že pomlázka je od slova pomladit, ne pomlátit.

Letos se nám opět tato akce vydařila, počasí nám přálo, nálada byla skvělá.

Fotogalerie je zde...

 

PŘEMYSLOVSKÁ KNÍŽATA – aneb s Pernštejny je škola hrou

Přejít do fotogalerie Každý rok k nám zavítá umělecká agentura Pernštejni. Letos jsme se s nimi vydali po stopách rodu Přemyslovců v dobách počátku českého státu. Připomněli jsme si, jak to bylo s legendou sv. Václava. Seznámili jsme se s Boleslavem III., Jaromírem a Oldřichem. Nesměl chybět ani příběh knížete Břetislava.

Na téhle skupině se nám líbí, že je legrace, že se můžeme zapojit do hry a navíc se dozvíme spoustu zajímavých informací. Je to takový dějepis probíraný hravým způsobem.

Už se těšíme na další setkání s Pernštejny, díky nim zjistíme, jak to bylo s přemyslovskými králi.

Fotogalerie je zde...

 

Zpráva o 3.a 4.kole orientačního běhu

Přejít do fotogalerie Ve dnech 28.3.2014 a 9.4.2014 proběhla závěrečná kola Ligy škol v orientačním běhu - XXXXIV. ročník. Za naši školu se zúčastnilo celkem 23 žáků ze všech ročníků, vyjma žáků 1.ročníku. Někteří žáci se bohužel nezúčastnili všech 4 kol, ať již z důvodu nemoci či z jiných osobních důvodů, což jim samozřejmě ubralo v konečných výsledcích na počtu získaných bodů...

Více zde...

 

Jak nesnadné je býti včelou….

Přejít do fotogalerie Chcete vědět, kdo jsou mladušky? K čemu jsou trubci a jak se pěstuje matka, lidově řečeno včelí královna? Projít proměnou z larvy v dospělého jedince? Zkusit si, jak nesnadné je zpracování nektaru a pylu v úle? A mnoho jiných zajímavých věcí ze života včelího společenství? ...

Více zde...

Fotogalerie obrázků dětí je zde...

 

Bruslení se školou

Přejít do fotogalerie Každý týden jezdíme v dopoledních hodinách autobusem na zimní stadion bruslit. Jsme vybaveni přilbou, bruslemi, sladkou dobrůtkou nebo mincemi do automatu a především dobrou náladou. Naše zimní hodina tělesné výchovy na ledě je příjemným zpestřením školní výuky a zdokonalujeme si i bruslařské dovednosti. S obouváním bruslí nám ještě pomáhají rodiče a prarodiče, jim patří za pomoc velký dík. Cestou do školy si pak vyprávíme, co se nám na ledě líbilo. Večer najdeme možná nějakou tu modřinku, ale těch ještě bude :). Bruslení si užíváme a těšíme se na další. ...

Více zde...

 

Knihovna zdroj informací a dobrodružství aneb čtvrťáci v krajské knihovně

Přejít do fotogalerie Naši krajskou knihovnu jsme letos navštívili celkem třikrát. Každá návštěva byla úplně jiná a pro nás vždy velmi zajímavá.

1. setkání s Jaroslavem Foglarem

Do tajů knih skautského vedoucího a spisovatele nás zasvětila knihovnice Jitka. Četla nám ukázky z knih, prozradila nám něco ze života Jaroslava Foglara. Její nadšení nás strhlo k tomu, že bychom si chtěli přečíst Foglarovy knihy, ale také bychom chtěli něco podobného i zažít. Plánujeme další den s Jaroslavem Foglarem – přineseme si knihy, které mají doma naši rodiče, a určitě si budeme číst v Rychlých šípech.

2. setkání s Astrid Lindgrenovou

Toto setkání bylo velmi hravé až rozpustilé. Knihovnice Lenka a Blanka na nás přenesly své nadšení z knih této slavné spisovatelky. Úryvky z knih střídaly audio ukázky, ale také hry. Vyžadovaly od předcházející pozornost. Obstáli jsme skvěle. Navíc jsme zjistili, proč začala Astrid Lindgrenová psát knihy pro děti. Se spoustou jejich knih jsme se již dávno předtím seznámili. Jednou z nezajímavějších knih pro nás je kniha Bratři lví srdce. Tuto knihu četla naše spolužačka a velice poutavě o ní vypravovala.

3. setkání s bezpečným internetem

Jako každé dítě v našem věku jsme si mysleli, že o počítačích a internetu víme dost. Ovšem kartičky se slovíčky typu SPAM, FIREWAL atd., na které jsme měli odpovídat, nám daly pěkně zabrat. Navíc knihovnice Kristýna dokázala odpovídat na naše otázky velmi trpělivě. To, že nás celá beseda dost bavila, se projevilo v čase, který jsme strávili v knihovně. Z původně 50 plánovaných minut byly najednou skoro 2 hodiny. Vzhledem k tomu, že máme letos 1x týdně informatiku, máme teď spoustu zajímavých informací a můžeme je dále zpracovávat.

Fotogalerie je zde...

 

Ekocentrum – Lesy v ohrožení, Netopýři a Divočina ve městě aneb čtvrťáci objevují záhady přírody

Přejít do fotogalerie Do ekocentra chodíme často a rádi. Uvedené programy jsou skvěle propojené a náramně si je užíváme.

S Ondrou jsme zjišťovali, co vše lesům škodí. Už víme, jak má vypadat správný les. Jak člověk nepříliš šťastně zasahoval a zasahuje do lesa. Čím vším mu škodil a škodí. Získali jsme spoustu vědomostí a zahráli jsme si skvělé hry. Při nich jsme zachránili jen jednu třetinu našeho lesa.

Při druhém programu jsme začali obdivovat netopýry. Nemají to zrovna jednoduché. Jana nám vysvětlila, jak netopýr vnímá svět kolem sebe a jak úžasný je netopýří radar. Hráli jsme si na hmyz i netopýry. Nakonec jsme měli jako netopýři přespat zimu na půdě. Protože nás stále někdo rušil, jako netopýři jsme nikdo nepřežili.

Třetí program začal otázkou – co je to divočina. Dost těžká otázka. Hráli jsme si na zvířátka v přírodě, která si musí najít potravu i úkryt. Ondra hrál několik lidí ve městě, kteří se často do přírody vydávali. Nakonec nám nezbývalo nic jiného, než se stáhnout do města a hledat novou potravu a nové úkryty.

Díky lidem z ekocentra se dozvíme spoustu zajímavých informací. Všichni se snažíme při hrách spolupracovat, dohodnout se, případně i ustoupit.

Moc se těšíme na další programy.

Fotogalerie je zde...

 

Jemine, domine, masopust pomine…

Přejít do fotogalerie Pod názvem masopust se skrývá celé období od Tří králů až do začátku postní doby, hlavně však poslední tři dny, jímž toto období končí. Představoval období hodování a veselí mezi dvěma postními dobami. Vyvrcholením masopustu v minulosti bylo maškarní úterý. Pořádaly se průvody maškar nebo se hrály žákovské divadelní hry. ...

Více zde...

 

Plavky jsme vyměnili za brusle

Přejít do fotogalerie Plavecký výcvik nám skončil týden po jarních prázdninách. Jako správní pardubáci fandíme hokeji a chceme umět dobře bruslit. Začali jsme pravidelně bruslit. Máme možnost si jen tak zabruslit, zahrát si na honěnou, soutěžit ve družstvech. Bruslení nás baví, ale někteří se už těší na hodiny tělesné výchovy v tělocvičně a venku ...

Více zde...

 

Školní družina v Ekocentru

Přejít do fotogalerie Minulý týden v pátek navštívily děti z naší školní družiny Ekocentrum. Zkusily si vyrobit parafinové svíčky tradiční metodou - máčením a odléváním do hliněných formiček. Při práci se dozvěděly, čím se dříve svítilo a jak se parafin získává. Tvořivé odpoledne si děti moc pěkně užily a své výrobky si mohly odnést domů.

Na zpáteční cestě do školy nás čekalo velké překvapení. U břehu Chrudimky jsme spatřili spící vydří rodinku. Nebo to snad byly nutrie? Kdo ví….:-)

Fotogalerie je zde...

 

Akce pro předškoláky

Přejít do fotogalerie Na pondělní odpoledne 27. ledna jsme si do naší školy pozvali malé děti - pořádali jsme Dílničky pro děti z mateřských škol. Přišly se na nás podívat děti, které jdou letos k zápisu do prvních tříd, ale i děti mladší. V každé třídě si s paní učitelkou a našimi žáky mohly vyrobit malý dáreček a spolu s rodiči si pak všichni prohlédli celou školu. Na dotazy odpovídal nejen pan ředitel, který všechny příchozí přivítal, ale také samotné paní učitelky...

Více zde...

 

Vyhodnocení sběru PET lahví za 1. pololetí

Přejít do fotogalerie Od začátku školního roku nosily děti ze všech tříd do školy PET lahve. Na této soutěži se samozřejmě podílí rodiče, kteří pro děti lahve shromažďují a pomáhají jim je do školy dopravit. Celý půlrok se pak děti těší na vyhodnocení, jak dopadnou v celkovém umístění jednotlivců a na jakém místě skončí jejich třída...

Více zde...

 

Třeťáci navštívili Ekocentrum

Minulý týden naši třeťáci navštívili pardubické Ekocentrum. Cílem bylo seznámení se se vzduchem a pochopení jeho nenahraditelnosti, protože tvoří jednu ze základních podmínek života na Zemi. Trochu jsme si pohráli, dozvěděli jsme se pár nových informací, vyzkoušeli jsme si nové hry se zaměřením na vzájemnou spolupráci a pomoc ostatním. ...

Více zde...

 

Plavecký výcvik - pokračování

Máme za sebou první polovinu plaveckého kurzu, jehož součástí byla i zábavná návštěva Aquacentra. Všichni instruktoři plavání jsou na nás moc hodní. Zdokonalili jsme se v některých plaveckých dovednostech, skáčeme do vody, potápíme se a skupinka neplavců si vyzkoušela plavání v 50m bazénu. Všichni uspěli na výbornou :). Těšíme se na další hodiny plavání, které si báječně užíváme....

Více zde...

 

Tříkrálová slavnost

Přejít do fotogalerie Každý rok projdeme všemi třídami, zahrajeme příběh tří králů a zazpíváme písničky tříkrálové a novoroční. Letos se nám tato akce opravdu vydařila ...

Více zde...

Fotogalerie je zde...

 

Zimní lyžařská škola v přírodě - čtvrtý den zkratkou

Přejít do fotogalerie Dopoledne závody ve slalomu. Odpoledne závěrečné lyžování do tmy. Večer závěrečné vyhodnocení pobytu, vyhodnocení závodů. Břišní tance - vystoupení Michaely. Diskotéka.

Fotogalerie je zde...


 

Zimní lyžařská škola v přírodě - třetí den zkratkou

Přejít do fotogalerie Dopoledne lyžování. Pro Kristýnku si přijíždí tatínek - je nemocná. Odpoledne pěší výlet na chatu Číhalka. Večer přednáška na téma horolezci.

Fotogalerie je zde...


 

Zimní lyžařská škola v přírodě - druhý den zkratkou

Přejít do fotogalerie Dopoledne lyžování na zmrzlém. Chirurgická vložka paní učitelky Hilbertové při opravě rovnátek Vojty. Odpoledne lyžování na povoleném. Po svačině prvňáci až třeťáci florbal, ostatní učení. Večer přednáška horské služby. A teď spát...

Fotogalerie je zde...

 

Zimní lyžařská škola v přírodě - první den zkratkou

Přejít do fotogalerie Cesta ok, blinkali jen dva. Sjezdovka perfektně vysněžená, tvrdá. První lyžování. Řešíme první problémy, Honza má lyže maminky, Elišce se rozpadl přaskáč. Vyřešeno. Kluci hrají florbal na osvětleném hřišti. Večerní lyžování. Hůrá den se podařil.

Fotogalerie je zde...

 

Mikulášská a vánoční besídka

Přejít do fotogalerie Dne 10.12. se v divadle EXIL uskutečnila pro žáky naší školy mikulášská besídka. Besídku zahájily děti z dramatického kroužku pohádkou s názvem O dvou sestrách...

Více zde...

Fotogalerie je zde...

 

Tanecbook

V pátek 13. prosince jsme navštívili jedinečné taneční a pohybové představení Tanecbook ve Východočeském divadle v Pardubicích. Protože jsme již páťáci, vybírali jsme představení, ve kterém je také poučení, stejně jako v pohádkách...

Více zde...

 

Adventní spirála – aneb naše každoroční zahájení adventu

Přejít do fotogalerie U nás ve třídě začínají přípravy na advent každý rok po slavnosti sv. Martina. Nejprve hrajeme a zpíváme písničku - Byla cesta ušlapaná, vyrábíme svícínek, sháníme chvojí a zveme k nám do třídy i naše rodiče a zaměstnance školy.

Letos jsme poprvé neměli svícínek z jablíčka. Od Vaškova tatínka jsme dostali destičky, na kterých jsme procvičovali práci s dlátem, zatloukali hřebík na svíčku a ozdobení zajišťovali pomocí tavné pistole.

Příprava adventní spirály nám netrvala dlouho, však už jsme čtvrťáci. Usadili jsme naše rodiče, prarodiče a sourozence. Vybaveni flétnou a svícínkem jsme za zpěvu známé adventní písně nastoupili do třídy i my. Je naší tradicí znovu vyslechnout příběh o bratru Jakubovi a jeho adventní spirále.

Nezamotat se, pěkně pomalu projít spirálou, zapálit svíčku na vlastním svícínku a položit svícínek na hvězdičku, to není nic jednoduchého. A ještě u toho zpíváme, zatímco spolužáci střídají zpěv a hru na flétnu. Naší spirálou projdou i všichni rodiče, prarodiče i sourozenci. I oni si rozsvítí svoje světýlko. Toto světýlko i celý pohled na rozsvícenouadventní spirálu si snažíme ve svých srdcích i mysli uchovat po celou dobu adventu.

Fotogalerie je zde...

 

Mikuláš ve škole

Rok se s rokem sešel a k nám do školy opět dorazil Mikuláš. Andílků si s sebou vzal málo, ale čertů bylo mnoho. Lucifer měl hodně práce, aby všechna čertiska uhlídal.

První zastavení početné pekelně nebeské družiny bylo v první třídě. Zlobiví sami slibovali, že se určitě polepší. Ve vyšších ročnících museli čerti zlobivce ke slibu trochu nutit. Každá paní učitelka dostala dárek z pekla – kouzelné čertovské chlupy. Když ji bude někdo ve třídě zlobit, sáčkem zatřese a čerti si pro hříšníka obratem dojdou...

Více zde...

 

Adventní dílna v pětce

Advent je doba očekávání a jejím symbolem je věnec. Rozhodli jsme se tedy, že si věnec ve škole vyrobíme. Od rána jsme s nedočkavostí naší vlastní očekávali hodinu estetické výchovy. Hned se začátkem hodiny jsme se dali do práce...

Více zde...

 

Podzimní kolo XXXXIV.ročníku Ligy škol v orientačním běhu

Naše škola se každoročně zúčastňuje Ligy škol v orientačním běhu a nejinak tomu bylo i letos, kdy v termínech 25.9. a 9.10.2013 proběhla podzimní kola XXXXIV.ročníku. V oba stanovené termíny bylo překrásné podzimní počasí. Závody probíhaly v lese na Studánce a na Slovanech...

Více zde...

 

Ekocentrum Paleta - třeťáci

V pátek zavítali třeťáci do Ekocentra Paleta v Pardubicích. Děti si v úvodu povídaly o vodě, prohlédly si obrázky, seznámily se s koloběhem vody v přírodě a prostřednictvím pokusů se seznámily s některými vlastnostmi vody. Zahráli jsme si na řeku, na déšť a staly se z nás na chvíli ryby....

Více zde...

 

Království mašinek

Přejít do fotogalerie Dne 22.11. 2013 školní družina s paní vychovatelkou Lenkou Peškovou navštívila výstavu na pardubickém zámku s názvem "Království mašinek". Výstava byla zaměřená na železniční modelářství.

Kromě vitrínové instalace modelů železničních lokomotiv, vagónů a všeho, co k železnici patří, byly k vidění i ukázky modelových kolejišť od zcela miniaturních, po rozměrné diorámy. Výstava byla doplněna ukázkami výroby a stavby železničních modelů, technickými nákresy a fotodokumentací skutečných lokomotiv.

Děti si mohly samy spustit modelové kolejiště a také si samy zahrály na mašinku a na průvodčí (viz.foto).

Na závěr prohlídky dostaly vědomostní kvíz, ve kterém označovaly smajlíky, jak se máme správně chovat na nádraží.

Děti si odpoledne užily i proto, že některé viděly poprvé zámecké pávy a mohly se s nimi vyfotografovat.

Fotogalerie je zde...

 

Plavecký výcvik - první hodina

I v letošním školním roce absolvují naši žáci 3.-5.třídplavecký výcvik. Děti se zúčastní 10 lekcí výuky plavání v Aquacentru v Pardubicích pod vedením vyškolených instruktorů s využitím nejrůznějších plaveckých pomůcek. Od 25.listopadu budeme každé pondělí odjíždět přistavenými autobusy na hodiny plavání. První hodina plavání proběhla s nadšením...

Více zde...

 

Přijel k nám Martin na bílém koni

Přejít do fotogalerie Jako každý rok, k nám přijel Martin na bílém koni. Zatím nám nikdy nepřivezl sníh. Zato nevlídné počasí, mrholení – to si vždycky připraví. My zase připravíme skvělou atmosféru, aby mu u nás bylo dobře. Už od října cvičíme martinské písničky. Letos nás na kytaru poprvé doprovázel i pan ředitel. Hra na flétnu je pro děti ze současné čtvrté třídy otázka prestiže. Zkusili jste někdy hrát na flétnu, když je vám zima, máte zkřehlé ruce a sleduje vás spousta zvědavých očí? To není nejlehčí.

Ke správnému vyvrcholení svátku svatého Martina patří i hledání martinských koláčů. Spíše než zrak používáme čich. Však ty koláče provoní celou Vinici. A jak všem potom chutnají. Nesmíme zapomenout dát rodičům, sourozencům a sami si pochutnat.

Ovšem největší zážitek jsou světýlka z tajemné stezky, kde se objeví krásný bílý kůň. Na něm sedí Martin oblečený do červeného pláště, s přilbicí na hlavě. I když si svítíme většinou vlastnoručně vyrobenými lampionky, přeci jenom je dost tma. O to s větším úsilím vyhlížíme Martina na koni. I letos nám přinesl své poselství.

I letos nám vyšlo počasí. Pršet začalo, až když jsme všichni byli doma. Ať nám dobře dopadne i Martinská slavnost v roce 2014.

Fotogalerie je zde...

 

Pardubické štěbetání

Ve středu 13. listopadu se uskutečnil již 3.ročník soutěžní přehlídky pro malé zpěváčky Pardubické štěbetání v DDM BETA v Pardubicích na Olšinkách. Přehlídky se zúčastnilo také 6 žáků z naší školy ze druhé a třetí třídy. Děti zpívaly dvě české písničky. Naši malí zpěváčci školu rozhodně nezklamali a v konkurenci 50 dalších dětí obsadili dvě krásná první místa, dvě výborná třetí místa a dvě pěkná čestná uznání. Soutěž byla příjemným zážitkem.

Více zde...

 

Vyhodnocení sběru starého papíru

Ve dnech 16. – 24.10. probíhala na naší škole akce „Sběr starého papíru.“ Zúčastnili se jí žáci 1. – 5. třídy. Nasbíralo se celkem 2 137 kg starého papíru. Největší radost měli ze svého vítězství naši prvňáčci.

Více zde...

 

Tradice Evropy 2013

V pátek 8. listopadu se naše škola zúčastnila dětského folklórního koncertu Tradice Evropy 2013 v ABC klubu na Olšinkách. Účastníci přijeli do Pardubic ze vzdálených zemí. Nejzajímavější bylo určitě setkání se souborem z Bombaje v Indii. Dalšími účastníky byly dětské soubory ze Slovenska a Polska. Všichni tanečníci předvedli to nejlepší a my jsme bouřlivě tleskali jejich výborným výkonům. Vystoupení bylo zajímavým zážitkem a moc se nám líbilo.

Více zde...

 

Život dětem

Na závěr školního roku 2012/2013 proběhla na naší základní škole charitativní sbírka občanského sdružení s názvem Život dětem. Žáci si mohli za symbolickou cenu 25,-Kč zakoupit různé drobné předměty s logem , např. magnetky, pravítka, přívěsky na klíče apod. Výsledek této veřejné sbírky nás všechny mile překvapil. Finanční částka ve výši 2.375,-Kč, která se vybrala, bude použita pro handicapované děti, a to především na částečnou úhradu zdravotních pomůcek. Občanské sdružení zaslalo škole děkovný certifikát, viz. příloha zde...

Tímto srdečně děkujeme všem dětem a rodičům, kteří se této sbírky zúčastnili a pomohli zmírnit osud postiženým dětem.

 

Olympiáda 2013/2014

Kolo roku se s železnou pravidelností otočilo a děti se dočkaly. Čeho? No přece oblíbené akce s názvem Školní olympiáda.

I v letošním roce proběhla tradičně na hřišti TJ Sokol Pardubičky dne 25.9.2013.

Více zde...

Fotogalerie je zde...

 

Zahájení školního roku 2013/14 - 1.třída

Přejít do fotogalerie První školní den 2. 9. 2013 byl pro naše prvňáčky významným krokem v jejich nové životní etapě.

Poprvé usedli do školních lavic a na obvyklou otázku, kdo se těšil do školy, zvedli všichni nadšeně ruce.

V úvodu je tradičně přivítal pan ředitel Mgr. Jaroslav Karcol s panem starostou Městského obvodu Pardubičky ing. Petrem Heřmanským. Pan starosta popřál dětem hodně úspěchů v učení a jejich rodičům trpělivost. Pan ředitel školy se pak chopil kytary a foukací harmoniky a zahrál písničku "Litery", jejíž slova děti opakovaly.

Poté jim ještě zazpívala třídní učitelka Zuzana Hýsková společně s kolegyněmi vychovatelkami školní družiny Andreou Charvátovou a Lenkou Peškovou píseň na známou melodii Prší, prší jen se leje. Text písně všechny překvapil, nebyl totiž původní, ale zaměřený na tento slavnostní den.

Věříme, že se první den ve škole dětem líbil a že se budou do školy těšit celý rok.

Všichni jim přejeme úspěšný start do školního života.

Fotogalerie je zde...

 

2012/2013

 

Dětský den 2013

Přejít do fotogalerie Po chladném a deštivém začátku měsíce června 2013 proběhl Dětský den na naší základní škole až 18.6.2013.

V tento den konečně svítilo od rána sluníčko a děti se těšily na sportovní klání. Na školní zahradě mohly za splněné úkoly v osmi soutěžních disciplínách získat žetony, za které si mohly zakoupit v malém obchůdku věcné ceny nebo sladkosti. Děti si zasoutěžily v hodu na koš, v oblíbené střelbě ze vzduchovky, v hodu na PET lahve, v chytání dřevěných rybiček na čas, v běhu pod točícím lanem, v hledání slov - tzv. Magická kostka, v minigolfu a v chůzi s míčkem na pálce.

Děti si dopoledne užily s příjemným pocitem, že si zasportovaly i zamlsaly.

Fotogalerie je zde...

 

Výlet na Kolínskou řepařskou drážku

V úterý ráno čekal u školy na druháky autobus. Spolu s dětmi z mateřské školky z Nemošic nás čekal v Kolíně výlet. Autobus nás odvezl na prohlídku Kolínské řepařské drážky, kde byl pro nás připraven zvláštní vlak s otevřenými vagóny. Vlak táhla žlutá dieselová lokomotiva. Na nádraží úzkokolejky na nás čekal průvodce, tatínek Tadeáše Karáska ...

Více zde...

 

Školní výlet 1. a 2. třída

Ve středu 21.6. jsme vyrazili s první a druhou třídou na školní výlet na romantický zámek Hrádek u Nechanic. Hrádek je často nazýván jako kamenný motýl, a to podle půdorysu, který připomíná motýla s roztaženými křídly. Cesta autobusem nám rychle utekla. Po příjezdu jsme si prohlédli okolí zámku a posilnili se svačinou v parku v blízkosti zámku ...

Více zde...

 

Čtvrťáci na letecké záchrance

V pátek 21. června 2013 jsme se vypravili na výlet. Cílem naší cesta byla Letecká záchranná služba v Hradci Králové. Počasí nám přálo a cesta přeplněným vlakem rychle utekla. Na základně záchranářů na nás čekal pan doktor Truhlář. Jeho poutavé vyprávění u záchranářských pomůcek přerušilo pípání pageru. Všichni jsme se museli rychle schovat a pak jsme z dálky pozorovali, jak pilot roztočil vrtule, posádka nasedla a vrtulník se vznesl...

Více zde...

 

Grabštejn aneb návštěva Veterinární základny

(Třeťáci prožijí nevšední zážitky)


Přejít do fotogalerie V pátek 12. 4. 2013 jsme se vydali na dlouhou cestu. Trošku jsme tušili, co nás čeká. Ovšem to, co jsme prožili, to si nikdo z nás ani ve snu nepřestavoval.

Tříhodinovou cestu vlakem do Liberce jsme si krátili čtením, týráním mobilu, povídáním, jídlem… Jen jsme dorazili do vojenského prostoru, odložili jsme batohy a už jsme jako seděli v autobuse a pes hledal v připravených zavazadlech zbraně a výbušniny. Našel je. Proto byli dva z nás zatčeni. Naštěstí jen jako. Potom jsme sledovali psy a figuranty při různých nebezpečných akcí. Paní učitelka si mohla za odměnu vyzkoušet roli figuranta. (Strach v jejích očích nebyl hraný.)

Měli jsme možnost navštívit muzeum i operační sál. Následovala projekce o činnosti našich psovodů a jejich čtyřnohých parťáků v Afganistánu. Všichni zaměstnanci základny se k nám chovali přímo skvěle a na všechny naše dotazy trpělivě odpovídali.

Večer nám tatínkové (Radka a Kubíka) připravili úžasné hry. V těch jsme pokračovali i po večeři.

V sobotu jsme vyrazili do Hrádku nad Nisou na návštěvu hasičského sboru. Opět jsme získali spoustu informací a navíc jsme si důkladně prolezli všechna auta.

Odpoledne jsme si připravili ohniště na opékání buřtů. Mezitím nám duch hradu Grabštejna schoval buřty v podzemí hradu a chléb v altánku. To vše jsme s nadhledem našli. Přivítal nás i hradní pán a předal nám pamětní listy na tuto naši nádhernou akci.

Náhle nás na hrad povolala svatá Barbora, že nás chce seznámit se svým těžkým osudem a provede nás po hradě. Nebyla to jen obyčejná prohlídka, dostávali jsme úkoly a vyplňovali tajenku. Po celou dobu jsme nosili Barborce její věž (v té ji nechal její otec zazdít).

Ačkoli si všichni myslí, že buřty moc nejíme, spolu s opékanou bagetkou jsme jich snědli dost. Pomalu se začínalo stmívat a my jsme se pomalu s Grabštejnem, pejsky a celou tou nádhernou přírodou okolo začali loučit.

V neděli byla ráno už jen snídaně. Mamky (Jondy a Dana) nám ji s úsměvem připravily, nádobí umyly, připravily nám svačinu do vlaku.

Jsme plni zážitků a ti co s námi nechtěli, nebo nemohli jet, nám hodně záviděli. Přiložené fotografie jsou plné našeho nadšení, spokojenosti a zážitků.

Fotogalerie je zde...

Foto od pana Kudláčka najdete zde... a zde...

 

Rozloučení se zimou

Přejít do fotogalerie Letošní zima byla obzvlášť povedená. Když jsme se před Velikonocemi vydali ke Chrudimce s Mořenou, potkali jsme děcka ze Studánky. Jejich paní učitelka už na dálku volala: „ Když jdou se smrtkou Pardubičky, bude už konec zimy určitě.“ Nu, ještě dlouho nebyl.

Jako každý rok jsme si vyrobili novou Mořenu, náležitě ustrojili, zopakovali naše známá říkadla a písničky. Poslední rozloučení se zimou proběhlo na Vinici a řeka Chrudimka přijala náš výtvor a nesla ho do dálky.

Po vhození Mořeny do vody začínáme honit Jidáše. Každá třída si honí svého vlastního. Prvňáčci si letos dali na honičce obzvlášť záležet. Kubíka v roli Jidáše honili stále dokola.

Zazpíváme jaru, aby už konečně přišlo. Závěr naší každoroční slavnosti patří mezi nejoblíbenější. Kluci si přinesou pomlázky a děvčata mlsky. Chlapci mají za úkol dívky pomladit, za což je dívky odmění nějakou sladkostí.

Fotogalerie je zde...

 

Na představení ve Východočeském divadle v Pardubicích

Dne 8.4.2013 jsme s prvňáčky ve Východočeském divadle v Pardubicích shlédli Princezna Oslí kůže, představení na motivy starofrancouzské pohádky.

Než jsme vkráčeli dovnitř, pozorně jsme si prohlédli některé atributy této secesní budovy, jako např. sochu Genia, vlysy na průčelí, květinové vzory...

Více zde...

 

Rozpustilé příhody dětí očima Astrid Lindgrenové

V dubnu jsme opět navštívili krajskou knihovnu. Paní knihovnice z dětského oddělení si pro nás připravily poutavé vypravování „Rozpustilé příhody dětí očima Astrid Lindgrenové“. Povídali jsme nad knížkami, poslechli jsme si úryvky z CD Děti z Bullerbinu a Pipi Dlouhá punčocha. Na závěr jsme hledali záložky s maskotem Vendelínem. Na druhé straně byla otázka, na kterou jsme museli odpovědět. Protože jsme všichni nějakou knihu od paní spisovatelky Lindgrenové četli, odpovědět na otázky pro nás nebylo vůbec těžké.

Fotografie naleznete zde...

 

Masopust 2013

Přejít do fotogalerie Každý rok se vydává na masopustní průvod část statečných z naší školy. Naše masky jsou rok od roku hezčí, průvod veselejší. Pravidelně požádáme nejprve pana ředitele o povolení masopustního veselí a později našeho pana starostu. Na obecním úřadě nás vždy velmi rádi vidí. Letos si s námi dokonce i zatancovali.

Další zastávkou byla letos mateřská škola Kamínek. Ačkoli byla velká zima, děti i paní učitelky si s námi rády zazpívaly. Náš masopustní průvod končí pravidelně v MŠ Čtyřlístek. Je zajímavé pozorovat předškoláky, kteří se těší, až za rok půjdou s námi.

Letos nás zradil fotoaparát. Přikládáme několik snímků z mobilu, fotoaparátu z MŠ.

Fotogalerie je zde...

 

Bruslení ve školním roce 2012/2013 - 1. třída

Od 25.1. 2013 do 22.3. 2013 naše 1.třída pravidelně jezdila bruslit na Zimní stadion v Pardubicích.

Téměř polovina dětí stála na bruslích poprvé v životě, což jim však neubralo na odvaze a chuti naučit se bruslit...

Více zde...

 

Ukázky výcviku dravců a sov

Ve středu 10. dubna jsme se všichni sešli na školní zahradě. Přijeli k nám manželé Škaloudovi, pracovníci ZOO Jihlava, s ukázkou výcviku dravců a sov. Počasí nám sice moc nepřálo, ale nikomu to nevadilo. Na naše hlavy si spokojeně sedala sova pálená ...

Více zde...

 

Hra na restauraci

Správně stolovat se učíme nejen doma, ale i ve škole. Protože jsme ve čtvrté třídě už dost šikovní, rozhodli jsme se, že si v rámci estetické výchovy zahrajeme na restauraci v naší školní výdejně.

Jedno pondělní dopoledne jsme vyrobili kytičky z barevného papíru. Na stůl, na ozdobu. Po jedenácté hodině jsme se přesunuli do jídelny. Tam jsme dali kytičky na stoly, poskládali jsme ubrousky, nachystali příbory a pití. Potom jsme netrpělivě očekávali příchod prvňáků ...

Více zde...

 

Beseda s policií pro čtvrťáky

Minulý týden jsme si do školy pozvali tiskového mluvčího z Krajského ředitelství policie Pardubického kraje. Chtěli jsme se dovědět něco o nástrahách internetu, především o kyberšikaně. Internet totiž používáme ve škole i doma, mnozí z nás kromě přístupu přes počítač používají i „chytré“ telefony. Povídání bylo zajímavé ...

Více zde...

 

Zimní škola v přírodě 2013 – chata Juráška, Olešnice v Orlických Horách

Přejít do fotogalerie 3.-8. března 2013 proběhla zimní škola v přírodě. Letos jelo 33 dětí!

Počasí nám skutečně přálo. Sluníčko svítilo téměř všechny dny, takže jsme se při lyžování stihli i opalovat! :)

Děti lyžovaly převážně na sjezdových lyžích, k dispozici měly i skokánek a dva velké uměle vytvořené hrboly, takže se mohly na sjezdovce dosyta vyřádit.

Kdo nikdy nestál na běžkách, měl možnost si to vyzkoušet pod vedením pana ředitele Karcola, který se skupinkou zájemců vyrazil na výlet k horské boudě Čihalce.

Krátkého závodu na běžkách se potom ve středu zúčastnily všechny děti a zvládly to bez sebemenších problémů. Samozřejmě nechyběl ani závod ve slalomu, kde zazářil žák Marek Dobsa ze čtvrté třídy, který si ze skokánku pro vítězství doslova „dolétl“! Vše nám přijel zdokumentovat fotograf pan Kudláček, odkaz na jeho fotkynaleznete na konci článku.

Mezi dětmi je čím dál populárnější snowboard, proto ani snowboardisté nepřišli o svůj závod.

Náš pobyt jsme zakončili ve čtvrtek tradiční diskotékou a se všemi pedagogy i instruktory jsme usoudili, že hojnější účast na tanečním parketu jsme ještě nezažili! Hudba je mocná čarodějka, protože dokázala roztančit všechny! Dokonce i unavené a nemocné!

Fotogalerie - výběr.
Fotogalerie od pana Kudláčka – závody sjezdovky 1.
Fotogalerie od pana Kudláčka - závody sjezdovky 2.
Fotogalerie - výlet na běžkách.
Fotogalerie - závody v běžkování.
Fotogalerie - mix.

 

Do krajské knihovny se rádi vracíme

Přejít do fotogalerie V lednu naše třída navštívila krajskou knihovnu hned dvakrát. Na první besedě jsme se dozvěděli, ze kterých oddělení se knihovna skládá. Nejvíce času jsme věnovali oddělení s literaturou pro děti. ...

Více zde...

 

Tvořivá dílna v druhé třídě

Přejít do fotogalerie Poslední den před vánočními prázdninami si děti ve druhé třídě vyrobily ježka z jablíčka nebo z pomeranče a ochutnaly cukroví od maminky. Upečené cukroví malým strávníkům chutnalo a rychle se po něm zaprášilo. Děti si zazpívaly koledy a povídaly si. Z posledního školního dne si tak děti nesly hezké zážitky spolu s těšením na prázdniny.

Fotogalerie je zde...

 

Lednové bobování - 2. třída

Přejít do fotogalerie Díky hezkému zimnímu počasí mohli žáci z druhé třídy vyrazit na nedaleký kopec pod Vinicí bobovat a využít tak letošního prvního sněhu. Děti sjížděly kopec na lopatách i bobech a vymýšlely různé styly jízdy. Na sněhu jsme zažili spoustu legrace. Dosyta jsme si zaskákali ve sněhu a zpátky do školy se nám vůbec nechtělo.

Fotogalerie je zde...

 

Bobování na Vinici

Přejít do fotogalerie Dne 18.ledna 2013 děti ze školní družiny z 1.třídy vyrazily s paní vychovatelkou Peškovou na Vinici, aby si konečně mohly užít pravé zimy a dlouho očekávaného sněhu. Svahy sjížděly na bobech i lopatách o sto šest a šikovně se vyhýbaly všem stromům v cestě. Odpoledne si užily a těší se, že si bobování brzy zopakují.

Fotogalerie je zde...